Videti jedan post
Star 18.01.2014, 16:05   #91
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sasvim logicno je da jednostavno moras da ukljucis prvo Audio Interface pa tek onda PC. Zato bi ti to smetalo ? Logicno je radi toga sto ako startujes PC prije ukljucenja audio interfacea, ti u sustini podizes sistem (Windows) koji od pocetka nema pojma da mu nedostaje, za audio, najvaznija komponenta jer interface nije ukljucen. Kada ga naknadno ukljucis, dolazi do citave zbrke i strke medju driverima jer se pojavio "uljez" koji je primaran i trazi, odnosno uzima sve resurse za sebe. Ostale komponente i te kako imaju nesto protiv toga i blokiraju te resurse. Malo sam ti slikovito prikazao sta se u sustini desava kada ukljucis interface naknadno. U svakom slucaju to nemoj nikada da radis. Pri iskljucivanju je redoslijed obrnut (obavezno, a objasnicu zasto je obavezno), dakle, prvo iskljucujes PC a tek poslije toga audio interface. Ovo radi toga da ne bi, ukoliko iskljucis interface prije PC-a, doslo do "konfiuzije" slicne onoj prvoj, koja ovog puta ostavlja traga u operatvnom sistemu pisanjem stotine nepotrebnih i opterecujucih podataka (Error Events) koji se tako slazu svaki put kada iskljucis audio interface prije PC-a. Vremenom, radi ovoga, sistem postaje sve sporiji i sporiji jer se broj tih error eventa povecava i time slaze kao mulj.

Sto se tice FireWire interfacea, o tome sam vec pisao ama me ljudi ne slusaju, milse valjda da mi je dosadno pa nemam pametnija posla od toga no da pisem po forumu. FW mora da bude na bazi Texas Instruments Chipa i tu nema pogadjanja ni alternativa (bar ne pravih). Presonusovi FW interfejsi jednostavno zahtjevaju TI Chip. Medjutim i kada se ima FW sa TI Chipom i tada se mora TI Driver zamijeniti (u Hardware Devices) Legacy FW Driverom. Tek tada je sve u najboljem redu i funkcionisace bez ikakvih problema. Ne smije se stedjeti ni na FireWire kablu. Postoje specijalni Audio Fire Wire kablovi, koji su dosta skuplji od obicnih. Znam da ce mnogi prodavci gledati u tebe k'o tele u sarena vrata, kada im zatrazis Audio Fire Wire kabl ali to nije slucaj samo sa Fire Wire kablovima. Inace isto vazi i za USB audio interfacea i ovdje treba posebnu paznju obratiti na Audio USB kabl. Evo kako izgleda jedan Audio FW kabl. Ovdje je verzija 6>4 Pin ali postoji i 6>6 Pin.

tranzit je offline   Reply With Quote