Videti jedan post
Star 12.02.2014, 00:33   #12
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Aco, nijedan hardware aranzer se ne moze ni uz crnu magiju porediti sa software aranzerom, to je van diskusije jer su razlike u kvalitetu sounda ogromne i nepremostive. Iz tog razloga je neumjesno cak i pomenuti jedan software aranzer i porediti ga sa bilo kojim top hardware aranzerom. To su dva svijeta i tako ce jos dugo, dugo ostati. Software aranzeri su, krace i jasnije receno, studio sound koji je prenijet na binu.


@calevh

Svi soundi iz Ketron X1 Sound Enginea su pravljeni tako da su maksimalno autenticni. Ketron je i inace veoma poznat po ovoj svojoj osobini. Budi siguran da su soundi na X1 svi odreda veoma visokog kvaliteta i da je obracena maksimalna paznja na to, da ti soundi zaista zvuce veoma, veoma blizu realnim instrumentima. Ketron se veoma potrudio oko ovoga, pa je u sounde ugradio i njihov prirodni ambient (rezonator) tako da je time jos vise pojacan utisak naturalnog sounda instrumenata. Ovdje Ketron zaista nije stedio. Dakle, summa summarum, soundi su kvalitetni i odlicna baza za dalju obradu ili upoterbu takvih kakvi su, u ritmovima. U pogledu sounda X1 je daleko ispred i mnogo mladjih i aktuelnijih instrumenata. Testiraj, siguran sam da ces mi dati za pravo, kada sam budes cuo sta nudi X1. Ne bih da ti navodim specifikacije i razlike u njima u odnosu na VA-7 ali i one imaju prilicnu iskaznu moc jer su pojedine, veoma bitne "brojke", drasticno vece nego kod VA-7, sto jednostavno mora utjecati na kvalitet.

Promijenjeno od tranzit (12.02.2014 u 00:41 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote