Videti jedan post
Star 19.02.2014, 18:25   #75
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Da, da Dobro si čuo da se mora odmaknuti toliko od zida. To je ono bas po knjigama, pozicija slusanja na 33% od prvog zida Što se tiše zida i ostalog, nemoj aluminijum ako ne moraš. Drvo je drvo i ima svoje mjesto i prednosti u akustici. Ja bi ovaj zid zakosio prema unutrasnjosti control room a ne ovako kao sto je na slici. Razmisli o tome da ides sa dva sloja vune sa time da ostavis prostor između njih od 10 cm (podrazumjeva se da je svaka vuna širine 10cm). Napraviš drvenu konstrukciju tako da možeš postavljati ploče sa jedne i druge strane a između njih da ostane prazan prostor (air gap) od 10cm. Postavi vodoravno letve u razmaku od cca. 40 cm i na njih montiraj rigips ploče. Bilo bi extra kada bi inašao malo tvrđu vunu od one Knauf DP-3. Ona me malo brine jer je gusta samo 30 kg/m3 ali vidio sam da pune pregradne zidove i sa tako "rijetkom" vunom, Možda bi bio bolji efekat da režeš ploču vune po širini na trake po 10cm i da slažeš jednu na drugu a ne da postavljaš vunu u pločama. Ovim načinom da je režeš na trake bi potrošio puno više vune ali bi tako bilo i više absorbcijskog materijala. Sada bi dobrodošao neko ko je radio sa vunom pa da kaže svoje mišljenje u ovom slučaju kada je u pitanju vuna gustoće 30kg/m3. Rezati je na trake po 10cm i slagati jednu na drugu po visini ili postavljati ploče u komadu uspravno na konstrukciju ?

Promijenjeno od DinO74 (19.02.2014 u 18:28 sati)
DinO74 je offline   Reply With Quote