Videti jedan post
Star 21.02.2014, 02:49   #9
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Savjetovao bih ti u sustini isto sto i Haris. Ukoliko bi bili sigurni da je to zaista originalni EON 15, pa bar taj 15" zvucnik, onda bi za 150 ili eventualno 120 eura, dobio dobru monitor kutiju. Medjutim i sam kazes da je horna mijenjana i da nedostaje visokih. Isuvise je indicija da tu nisu cista posla. Te otpao logo, te prepolovljen serijski broj, te mijenjana horna. Ne bi me zacudilo da je samo kuciste od EON-a 15, a da je sve ostalo Boga pitaj kakva roba. Mozda bih ti mogao vise reci da je cujem ali ovako.. ne bih se upustao u tu transakciju. Ti bi tu kutiju vjerovatno koristio kao mmonitor. Gdje ti je druga ista takva ? I kod monitoringa se treba ispostovati stereo slika, koliko god je to vise moguce uraditi. Ljudi vrlo malo paznje obracaju na pozioniranje kutija u prostoru a onda se cudom cude, sto i na dobroj opremi nemaju nikakav sound. Nije dovoljno samo razbacati kutije po sali, tek da i najudaljenijiem gostu popucaju pertle na cipelama kad "grunete". KIvalitetan sound obavezno treba dobru opremu mi povece iskustvo i poznavanje ove nmaterije. Zakljucak, izbjegni ti tu kutiju, orevise je sumnjiva,a ako nabavljas monitore, onda to trba da bude bar dva komada istih zvuicnih kutija. Bolje je uzeti i sasvim skromna dva Behringera, nego dvije kutije sumnjivog porijekla.
tranzit je offline   Reply With Quote