Videti jedan post
Star 20.01.2015, 22:12   #6
BranislavM
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.09.2014
Mjesto: Beograd
Postovi: 20
Downloads: 0
Uploads: 7
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Korg Pa50SD, Roland EXR7
BranislavM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imamo slican problem, pa cu pokusati da ti pomognem koliko budem mogao obzirom da sam i ja prilicno skoro kupio exr7.
Prvo, postoje dva nacina ubacivanja ritmova( i midi fajlova) a to je preko usb kabla ili preko flopija. Ritmove mozes, pored onih radjenih za exr, ubacivati bilo koje od g serije. Pre svakog prebacivanja proporucujem ti da formatiras fles particiju i da inicijalizujes takodje fles memoriju. Kada prikacis usb i sve prebacis, zatim prekines vezu trazice ti da dozvolis da klavijatura konvertuje ritmove( kog G serije format je .STL a kod exr .STH, dakle konvertuje sve u taj prvi). I to je sve sto se tice ritmova. Tako su oni prebaceni u memoriju klavijature ili fles memoriju, gde moze stati 1,9MB, negde oko 150 ritmova. Preko flopija se ne moze prebaciti u njenu fles memoriju nego se ritmovi pozivaju direktno sa flopija, otprilike sekund treba da ucita ritam sa flopija sto je mnogo brze nego kod starijih G.
Dodato:
E sad, boje. Ubacivanje novih boja je verovatno ono na sta nisi mislio, jer ubaciti boju mozes kod klavijatura mnogo skupljih od exr-a ono na sta si mislio su setovi, iliti "doradjene" vec postojece boje sa raznim efektima koje su obicno povezane sa ritomom. Nazalost. ni to ne moze na exr7, barem ja ne znam kako. Dok sam citao da na exrE2 moze. ALI, ako imas vremena i volje, mozes sam svoju USER MEMORY-ju srediti. Tako se na exr7 zovu setovi. Ako si rad da odovojis malo vremena i zatreba ti pomoc slobodno zovi. Nadam se da sam bar malo pomogao
Dodato:
I da, boje trazi i sa brojevima jer select tipke preskoce mnoogo, probaj, biraj boje sa select i prati broj boje (npr. ne mozes sa select da izaberes hamonike od 104 do 107 vec moras da kucas broj). Ja sam to skoro otkrio, bruka

Promijenjeno od BranislavM (20.01.2015 u 22:25 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
BranislavM je offline   Reply With Quote