Videti jedan post
Star 22.02.2016, 03:07   #507
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kolega Milan$, editing frekvecija na elementima bubnja nije moguce niti u YEM-u, niti u samoj klavijaturi. Ovo je od mogucnosti EQ-a unutar YEM-a, dakle EQ u dva pojasa koji utice na kompletan set:


A ovo je mogucnost unutar trake style-a na klavijaturi:



Dakle, +63 ili -64. I to na kompletnom drum-u. To je ono, tek da se moze reci da ima EQ po kanalu.
U konacnici, i za to postoji rjesenje. Svi ti elementi bubnja se mogu obraditi i jos PRIJE ubacivanja u YEM. Ja koristim najjednostavniji nacin koji sam nasao - u Cubase otvorim sempler, u kome slozim semplove, taj sempler rastavim na zasebne kanale, i onda radim sa EQ onako kako i treba, da postignem otprilike ton kakav zelim, a preko midija mogu da prosviram, da vidim na sta to lici. S tim, da to uzima jos dodatno vrijeme, koje skupa sa ucitavanjem dodje na finu satnicu. I da, ako uocim da sam u necemu pretjerao, nakon probanja seta u klavijaturi, moram ponovo otvoriti Cubase, editovati eq na kanalu tog sempla, spasiti takav sempl, ubaciti ga u YEM..ostalo je historija.
Sky Net je offline   Reply With Quote