Videti jedan post
Star 27.08.2016, 22:26   #2
sxkn7
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.10.2009
Postovi: 163
Downloads: 1023
Uploads: 0
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, V-Synth GT, D-05, Korg T2EX, Ketron SD4, Yamaha Motif XF6, PSR-S770 i Stagepas 400
sxkn7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

imao sam Kronos 2 na probi iz radnje na nekoliko dana i zbog takvih stvari sam ga vratio. Ne samo da se nisu učitali svi semplovi nego kada sam htjeo da izbrišem cijeli set, nisu se izbrisali svi semplovi, kako god da sam probao da ih izbrišem. Zapravo sam se "šlagirao" kad sam na samom početku isprobavanja Kronosa 2 vidio da je operativni sistem u njega zasnovan na Linux-u. Odmah sam znao da me čekaju problemi

Tada sam shvatio da su i M3 i Oasys zasnovani na Linuxu - a ja mislio i njih kupiti i probati... Poslije lošeg iskustva sa Kronosom, "ohladih" se srećom od te želje Yamaha Motif XF6 npr. je po ovom pitanju mnogo lakši - sav set za njega stane u jedan fajl i Motif ga sam raspakuje i poreda u instrument. I već učitani set se, po potrebi, lako briše u cijelosti.

Kronos ima jako dobre fabričke boje ali onaj ko hoće da stavlja svoj materijal u njega, njemu je najbolje da nađe nekog profesionalca koji ima Kronosa "u malom prstu" i da mu sve objasni. I po mogućnosti, ako treba i kupiti pravi set u kojem sve boje rade i da su dobro naštimane i složene.
sxkn7 je offline   Reply With Quote