Tema: KORG Pa4X
Videti jedan post
Star 26.10.2016, 17:16   #158
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Drugari pozdrav..Da se pohvalim da sam jutros uzeo pa4 Cackam je evo ceo dan, manje vise to je to, skontao promene, tonski rekao bih konacno nesto kasvetno od korga...drsticna razlika u zvuku u odnosu na pa3, vrlo izbalansirana, mekano izlazi, bez nekih drecavih srednjaka, vrlo sam zadovoljan kako zvuci, s obzirom da je korg...E sad par stvari koje me zivciraju - zasto su, za boga miloga, prebacili Volume za drum, bass i acc u global, a nije ostao na glavnoj strani kao kod svih dosadasnjih korg aranzera, uostalom kao kod svih postojecih aranzera?? znaci najbitniju stavku ritam sekcije, odnose instrumenata, ti sklonis sa glavnog ekrana i zavuces tamo negde na nekoj stranici u globalu...kakav mozak da uradi takvu glupost sa aranzerom kome je primarna funkcija ritam sekcija...znaci vecu glupost u zivotu nisam video na aranzeru...mogli su lepo skroz da uklone tu funciju,kad su je vec premestili tamo negde u global...beskrorisno,a top aranzer time unazadjen za svetlosnu godinu...jos jednom - nevidjena nebuloza korg inzinjera, mada ocigledno s namerom, da bi to posle vratili nazad u pa5,6 ili neki drugi na glavnu stranicu...belozbrazluk...Dalje, nisam jos stigao da procackam manual, jutros uzeo klajvu, ali kako vidim pa4 ima samo 3 efekta za ritam skeciju, u odnosu na 5 kod pa3? jel sam nesto pomesao ili je tako? opet korak unazad korga..ima jos nekih bezveznih resenja, tipa neki raspored dugmica, ili nacin biranja stylova i boja, koji je promenjen, takodje su rekao bih korak unazad, ali na to se vec mozemo navici, ali ovo gore malopre opisano - no comment...I na kraju jedno pitanje - zasto nece da mi ucita sve pesme iz song booka vec samo njih 30-at otprilike,a ostale nece? mogu ja da udjem u soong book listu u mom setu iz pa3, pa da onda pojedinacno ucitavam svaku pesmu, ono na load, ali to ce trajati vecnost...zasto nece da mi ucita sve pesme sam, kad ucitam soong book? hvala i pozdrav
Milan$ je offline   Reply With Quote