Videti jedan post
Star 30.11.2016, 09:13   #52
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Malo smo se udaljili od pocetne teme ali interesanta razmjena misljenja i iskustva.Svaki sistem je dobar onoliko koliko je dobra najslabija karika u lancu.Ako bend posjeduje muzicku kulturu sviranja zvucati ce na razne razglase dobro bez obzira o kojoj vrsti muzike se radi.Da spomenem jedan primjer, nadam se da mi moderatori nece zamjeriti. Mnogi od vas su culi ili svirali u Austriji - Beč -Casablanca.Postoji 5 sala razlicitih velicina od 300-1000 ljudi kapaciteta koje su kompletno opremljene sa svime pa tako i sa razglasima . Sve Dynacord sa subovina od 2-6 po svakoj strani a takodjer i satelitskih kutija.Znaci uredan zvucni zid na svakoj strani.Kada sam god isao svirati u te sale trebalo se dobro ustelavati sound. Cesto sam se pitao dali kolege muzicari koji su svirali subotu ranije imaju pojma o akustici ili su na fajrontu namjerno sve pokvarili.Normalno sa svako sebi steluje sound.Jedino je volumen bio na maximali. Usi krvare do bola od buke ali sounda nigdje.Ovo gore napisano je samo moj subjektivni osvrt na temu muzicka kultura.Svi mi znamo da bez obzira dali se radi o aktivi ili pasivi sa skretnicama ili bez ljudi koji su blize bini imaju poslije danima probleme sa sluhom.Iz svih tih razloga mislim da je ta nas tezgarose koji sviramo svirke od 50-300 ljudi najbolje nesto poput Bose, Fbt Verso, Rcf Evox ....Svi proizvodjaci imaju konja za trku sa takvim sistemima. Zvuk se siri na daleko i svaki muzicar ima dobar monitoring. Ovo je maximalno udaljavanje od zadane teme ali mozda nekome pomogne u buducnosti.
ffb je offline   Reply With Quote