Videti jedan post
Star 30.11.2016, 15:05   #56
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Smatram da svaki ozbiljan renter treba da ima vise razlicitih sistema u ponudi i da muzicari mogu da biraju , da ima za svaciju dusu po nesto. Zato ja imam puno razlicitih sistema i mogu mozda najrealnije da odgovorim na ovo pitanje sta je bolje , aktiva ili pasiva.
Od pasivnih u ponudi za tezge imam Dynacord Variline VL sub18 , VL152 , VL212 , JBL SRX , MM acoustics ...Od aktivnih Dynacord Madras M18 , M15 , razne Mackie i RCF.
Za koncerte Ace Lukasa kao sto rece kolega gore i ostalih pred vecom publikom 2000 i vise ljudi koristim Danley sound labs i Acoustic line Seeburg i jos puno sitnih koji necu ni da pominjem...
Ne pisem ovo da bih se hvalio , vec da ljudi shvate da imam u ponudi i pasivne i aktivne kutije i od Dynacorda , JBLa i vecine drugih vodecih firmi u toj sferi , tako da nisam pristrasan i mogu najrealnije da dam neko svoje misljenje bez emotivnog vezivanja za bilo koji brend.

Sto se tice aktivne i pasivne varijate , puno je bolja pasivna , jer sa ozbiljnim pojacalima ( Powersoft , Lab gruppen ,Hoellstern , Camco itd uvak mogu da daju vise sto se tice snage i kvaliteta u odnosu na aktivne koje uglavnom imaju pojacala srednjeg ili nizeg kvaliteta ,ali svakako ispod gore pomenutih pojacala.
Aktivne kutije su podloznije kvarovima i teze su za servis.Aktivne su problem za rad na otvorenom kada su losi vremenski uslovi dok su kod pasivnih pojacala i struja na sigurnom ispod bine...

Sa druge strane za manje tezge i veselja su aktivne po meni prakticnije za namestanje , nema muke oko setiranja razglasa ( pustis i to svira ), stavis mixer , na kenone od kutije do kutije i cao... Uz malo muke puno muzike , velika prednost kad se rade tezge sto svaku kutiju mozes pojedinacno da smanjis ukoliko se neki gost posebno zali na galamu itd ...
Jos jedna velika prednost kod aktivnih je sto mi se npr u praksi pokazalo da su limiteri mnogo bolje uradjeni , pa mnogo manje crkavaju visokotonci i kutija kada je u LIMITU mnogo bolje svira . Ovde je konkretno vezano moje iskustvo za Dynacord Madras koji je aktivni i Dynacord Variline koji je pasivni i obe serija imaju EV ND6 visokotonac. U Madras nikada ne crkava visokotonac dok kod variline zna da izneveri...

Sve u svemu mislim da idealno ne postoji , da sve ima svoje prednosti i svoje mane . Da svako treba shodno svojim potrebama i zahtevima da kupi ozvucenje . Nesto sto je za moje potrebe idealno , ne mora da znaci da bi i drugome bilo...Tako da savetujem da svako pre nego sto nesto kupi uzme prvo i proba i to na najmanje 2 ,3 tezge ...jer mi se vrlo cesto desavalo da mi se nesto na prvu ''loptu'' puno svidi , a posle 3 tezge promenim misljenje...


POZZZZ

Promijenjeno od neshatomic (30.11.2016 u 15:12 sati)
neshatomic je offline   Reply With Quote