Videti jedan post
Star 29.12.2016, 22:22   #7
Antunhr
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.01.2011
Mjesto: Zagreb
Postovi: 16
Downloads: 217
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg PA500, Petromaestro
Interesi: sviranje
Antunhr befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam ti iz HR (Zagreb) i nakon dugo citanja ovidije na forumu odlucio sam se za ovaj zahvat. Isto sviram harmoniku pa mi tesko bilo svirati klavijature. Prvo sam spustio tipku tako da sam stavio umjesto serijskoga 3mm filca 5mm pa sam vidio da je to previse i da mi neke tipke nisu svirale, onda sam stavio 4mm i sve tipke rade kako spada ali sam mjenjao ova filca tako da ako malo se laganije svira i ne stisne se tipka do kraja ne odsvira taj ton.

Ali to isto ce ti se desiti i ovako na serijskim klavijaturama samo sto ovdije se moze malo prije mozda desiti posto se ruka podesi na plicu tipku. Sobzirom da sam uloziop 50kn za filc sto nisam niti to trebao dati ali eto za cugu dobio sam dosta bolje iskustvo.

Prije par dana sam stavio alu utege za alu felge kupljeno kod vulkanizera po 5grama. i 2.5grama po crnoj(svakoga od 5grama sam rucno pilio da mi stane unutra)..

Klavijatura je PA500 oa ona nema opruge nego ima samo gumice. Da ima opruge isao bih na 10 grama, probao sam kod sebe ali tipke malo previse vibriraju makar je osjecaj za sviranje jos bolji nego na 5grama ali previse tipka zavibrira ako se brzo zasvira.

PS: ako si imalo kucni majstor i nije ti strano raskapanje nikakav preveliki problem za ovo odraditi samo malo smirena ruka i mira u kucu od svih dok se ne uhodas
Antunhr je offline   Reply With Quote