Videti jedan post
Star 25.06.2017, 15:51   #60
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.167
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.749 puta u 1.305 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da, na videu je prikazano samo osnovni prikaz kako istovremeno može svirati song i style. Ali kominacije su nebrojene i ovise o razini kreativnosti i potrebama muzičara. Pravilo je ovakvo, kada se pokrene style, automatski se gase trake na songu od 9 do 16, ostale sviraju. Kao što je rekao @tyros2, cjelokupan status aktivnih traka u songu i stylu se pamti u registracijama i svatko po potrebi kombinira ono što mu treba.
Ako bismo se vratili na registracija kao alat, i na sve njihove mogućnosti, onda će svaka od njih pamtiti sve ostale statuse multipada, vocalista, pedala, outa ... Kada se pristupa radu kao što je slučaj kod @tyros2, jedna BANKA jedna pjesma, otvaraju se mnoge prednosti. Moram priznati da sam i sam bio začuđen kada je rekao da svira na taj način, mislim da je to pisao na jednoj od mnogobrojnih tema. Tek poslije, razmišljajući o tome sam vidio da ovakav pristup ima par prednosti. Prva je ta što se BANKA može pozivati i numerički. Osim toga, odmah je vidljivo o kojoj se pjesmi radi i ne moramo ulaziti u EDIT pregled da bismo vidjeli unutarnji sadržaj banke. Osam registracija unutar banke osigurava dovoljno mjesta da po vlastitoj logici posložimo sve što nam je potrebno za jednu pjesmu.

Komuniciram u živo s mnogim sviračima, i onima koji sviraju na Korgu, Ketronu, Rolandu, Yamahi. Pravilo je da nema pravila u pristupu aranžeru i radu s njim. Moj je zaključak da ljudi koriste samo ono što im je potrebno i na način na koji su navikli raditi u samom početku (ili na nekoj drugoj klavijauri). Nikada ne koriste sve dostupne mogućnosti, a u mnogim slučajevima ih niti ne poznaju. Iako poznam svaki detalj Yamahe, uopće ne koristim Music finder iako bi neka njegova svojstva bila korisna. Jednostavno mi je (za sada) dovoljno ono što trenutno koristim.
A koristim uglavnom dva pristupa.
Prvi je taj da jednim klikom (pomoću opcije FILE ACESS) pristupam nekom od univerzalnih ritmova i automatski imam 4 OTS-a (u svakom po 3 sounda sa svim postavkama) što mi je sasvim dovoljno za brzopotezno sviranje bilo koje pjesme kojoj znam tekst. Aktivacijom svakog OTS se automatski pokreće i multipad s kojim po potrebi mogu popuniti aranžman.
Drugi je pristup takav da unutar registracije imam pripremljeno sve za neku pjesmu od ritma, brzine, vocalista, texta, sounda ... Ponekad mi je za pjesmu dovoljna samo jedna registracija, a nekada i više njih.
Kombinacijom ova dva pristupa imam sve pod kontrolom al pod jednim uvjetom, moram znati gdje se što nalazi. Držim da svatko onaj tko je sam slagao repertoar i ko želi biti suveren na bini nema vremena buljiti u ekran upisivajući 5-6 slova da bi eventualno pronašao pjesmu koju želi svirati. Osim u slučaju ako traži jedan od milion midija za kojeg niti sam ne zna kako se zove i da li uopće postoji u hardu klaviajture.

I da, bez obzira što nije direktno vezano uz naslov teme, sve napisano ima smisla ali sve do onog trenutka dok se ne isključuju druga mišljenja i dok im se ne govori da pišu gluposti.
casper je offline   Reply With Quote