Videti jedan post
Star 01.12.2017, 13:04   #242
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.173
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.754 puta u 1.310 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tijekom izrade Styla se u svakom trenutku mogu dodavati i oduzimati karakteristike ili vrijednosti. Na neki način, rade se isti postupci kao kada u studiju mixamo pjesmu. Kao što vrijede neka pravila za taj studijski posao, tako ćeš i na radu na Stylu pristupiti pravilnom redoslijedu. Na kraju sve ovisi o znanju i stručnosti pojedinca.

Vidim da te interesira ovo područje pa ću malo utrošiti vremena da ti pojasnim zašto sam baš na primjeru Funk ritma prikazao ove detalje. Odmah da ti "priznam", ova konačna verzija, Funk Best je u stvari original tvornički postav. Samo sam na kraju nešto izmjenio s efektima, ali samo zbog toga da dodatno naglasim taj detalj, a ne zato što ovaj tvornički nije dobar.

Znači, varijantu Funk Bad sam namjerno "uredio" da zvuči tupo. Zašto? Pa zato jer mnogi koji izrađuju i dorađuju ritmove, upravo iste te radnje koriste da bi originalni "pobošljali". U Style editoru u samoj klaviajturi postoje alati (tab GROOVE) kojima je moguće s dva klika miša "sje**ti" i srce i dušu ritma. I tako rade mnogi misleći da su napravili dobar posao. Nabiju stylu sve velocity vrijednostiu "gornju zonu" i iako se na prvu čini da je to bolje, nije baš tako. "Mono Style" je nešto što je odraz totalnog neznanja pa o tome ne bih uopće pričao. Detalji koje je moguće istaknuti pomoću MV soundova daju pravu dimneziju dobrom ritmu. Svaki tvornički ritam ih ima. Zašto ljudi ne koriste taj resurs kada izrađuju vlastiti ritam? Ne bih znao ali mislim da se ne radi o neznanju jer evo, na ovom forumu mogu naći baš sve što se tog područja tiče. I uvijek će dobiti brz i precizan odgovor na ovoj temi ako im nešto nije jasno u vezi toga. I na kraju, efekti kao fasada preko svega. Ako se postave pravilno i na odgovarajući način, oni daju Stylu konačni oblik da uz njega možemo ugodno svirati.
casper je offline   Reply With Quote