Videti jedan post
Star 01.09.2020, 22:08   #134
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.309
Downloads: 4865
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav kolege. Posto je moj voljeni korg pa900 poceo da me izdaje, malo sam obisao prodavnice u potrazi za novom klavijaturom, pa mi je u jednom momentu zapala za oko psr sx900. Onako, kako sam video na prvu loptu, izrada je sasvim zadovoljavajuca (pogotovo posle pa900) i dirke mi se svidjaju, e sada mene zanimaju neke stvari koje cete mi vi mozda pojasniti.. npr. Kada pricamo o ram memoriji, video sam da je 1gb, mene zanima koliko je to iskoristivo za semplove... da li je apsolutno cela memorija dostupna za manipulaciju kako mi hocemo, ili nesto otpada na os. itd... video sam ovde u postovima da jedan deo ide na memorisanje registracija, ritmova itd.. ali znam da to ne zauzima mnogo tako da to nije toliko strasno. Dalje, da li je ostao sistem kao kof starijih psr serija da se npr.stvari koje nama trebaju moguce pohraniti na usb, i pozivati ih trenutno u klavijaturu, ritmove npr.itd? Dalje, interesuje me kako su resene terce, da li je jos uvek potreban midi kabal ili je to sada reseno, takodje da li terce mogu da se transponuju? Na kraju krajeva, posto ja sviram 90% narodnu muziku interesuje me u principu koliko bi mi klavijatura "legla" posle korga pa900 u smislu da li moze da se sredi da moze sa njom da se odradi solidna narodnjacka tezga? Ja trenutno u pa900 imam sredjeno stanje i za aranzersku svirku, ali i za bendovsku. Imam sredjene solo boje, terce koje se transponuju, stanje za bass kontru od normalnih gitara pa do drajfa. Sredio sam dosta ritmova po varijacijama za pesme koje imaju po vise ritmova u sebi, pa se malo plasim da to nebi mogao uraditi na toj yamahi. A opet yamaha me privlaci zbog opasne ritam sekcije koja mi nedostaje jos od moje stare psr s700, ali silom prilika sam davno presao na korga zbog tadasnje apsolutne prevlasti koju je imao sto se tice narodne muzike. Iskreno se nadam da se stanje sad promenilo... interesuje me i kako je resen touch ekran, nekako mi je povukao na kronos, ali verovatno nisam video dobro 😆 Sve u svemu imam veliku dilemu izmedju korga pa1000 koji mi se svidja iz razloga sto bi jednostavno sav sadasnji materijal mogao jednostavno preko pa managera samo ubaciti u pa1000 i ici na tezgu u roku od sat vremena, i izmedju sx900 za koju sam siguran da bi se pomucio, ali da bi zvucala za 3 klase kvalitetnije. Zato me i zanima toliko stvari od kolega koji su vec u kontaktu s njom, jel iskreno ne bih da dam 2000€, i da se posle par dana udaram u glavu. Voleo bi bar 5 godina da imam mir. A kad vec izdvajam 2000€, a nisam toliko siguran u yamahu, onda kontam bolje jos 700-800e pa da ponovo uzmem pa4x, i da se onda udaram u glavu jos vise 😂😂😂
Izvinjavam se na predugackom postu.
yamahapassion je offline   Reply With Quote