Videti jedan post
Star 20.12.2020, 15:23   #3
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 841
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Po ko zna koji put svaka čast za znanje, vreme i nesebičnost. Svako ko se nije susretao sa izradom video klipova a na kraju krajeva i izradom stylova, podešavanjem klavijature idt, ni ne sluti koliko je posao uraditi sve ovo..

Sad malo o temi, moje viđenje za moj način svirke i u okolini gde sviram, okolina Beograda i sam grad.. Znači od starijih narodnih pesama preko klubske svirke do zabavnih, što domaćih što stranih pesama, ogromna količina pesamsŠto bi se reklo od Silvane do Nirvane..[emoji16]
Mene lično je zanimao ovakav pristup pravljenja ritmova i to još odavno, ali sam shvatio da ima podosta posla i ima mana za moj način svirke, pa sam odustao. Style zvuči dosta realističnije na ovaj način i to je velika prednost nad klasičnim stylovima.
Mane su: Ko nema urađene lupove jako teško doći do kvalitetnih. Potrebna je oprema, vreme i znanje snimiti to kvalitetno. Drugo, mnogo vremena treba da se sklopi takav style. Kako kome ali treba razmisliti da li to vreme iskoristiti za vežbanje tehnike, proširiti repertoar itd... Pošto se u zadnjih par godina, kod mene u kraju, muzika nažalost sve više gleda nego sluša i bitno je znati što više pesama kako bi se bolje prodao, nema se toliko vremena za sređivanja stylova. Osim naravno u ovo vreme Korone ko ne radi ni jedan drugi posao, ko može da priušti sebi takav luksuz.
Pošto ja koristim dinamiku za stylove, ili funkciju Style touch na yamahinim aranžerima, više layera mi pravi problem. Tako da bi ima još malo više posla.. A takođe volim da "zasladim" svirku sa više vrsta akorda ne volim da budem ograničen na samo dur, mol, sedmicu..pa bi i tu imao još posla.
To je neko moje viđenje, sto bih rekao da se izjasnim.

Pa: pošto sam navučen na dobar zvuk i sređivanje ritmova naravno da ću i ovo isprobati...[emoji16]

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote