Videti jedan post
Star 27.07.2023, 08:08   #9
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 790
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja s druge strane nikad nisam imao Korga ali slušao sam ga milijun puta. Ja ni ne sviram narodnjake osim onih klasičnih i pitomijih pa ni nemam potrebe za rumbama,dvojkama,9/8 i sl. Koristim isključivo Yamahine tvorničke ritmove i s njih skidam i dodajem šta mi fali i kvaliteta zvuka ostaje koliko-toliko na nivou. Od custom made ritmova koje je netko napravio pa štajaznam prodaje na oglasniku a da nisu nešto dobavljivi u nekim službenim packovima,možda sam jednog čuo da pije vodu,sve ostalo su po mom mišljenju kante od Jupola na svim klavijaturama a na Korgu su mi posebno plastični i custom a bogami i tvornički ritmovi u odnosu na ono šta sam navikao kod Yamahe u tvorničkom stanju. Možda sam razmažen pa mi to nije dovoljno dobro za moje uho jer forsiram tvorničke koji imaju "više duše", ali takvo mišljenje imam. Ja sam više pop rock svirka pa mi pale svi tvornički koje ponekad malo prebojam iako su sami po sebi jako dobri. Imam i pokoji namjenski koji je korektno složen i stvarno nemam potrebu za južnim vetrovima i raznim packovima jer što sam čuo dosad da je izašlo iz Korga,još uvijek nisam čuo nešto pretjerano pametno a da mi može poslužiti za moje potrebe. Kako bilo,Korg mi nikad nije "sjeo". Iako sam kratko svirao PA800,PA600 i PA4x,nije mi to namjera da kakim po Korgu al ne ide mi nikako u uho i morete me ubit... [emoji16] Čak mi i Roland zvuči toplije za moj ukus.
I ja u dogledno vrijeme nišanim neki SX jedino me brine šta je crn a kafane mračne a ja ćorav pa me tu malo sekira vidljivost...

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio smuchac za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (27.07.2023)