Videti jedan post
Star 11.11.2023, 19:11   #13
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa znam to sve nego sam napisao kad se promoviraju klavijature na primjer Youtube sigurno nisu sve priključene samo direktno na ozvučenje nego ponekad između priključe svašta tako da se čuje bolji zvuk.To sam iskusio na Tyros3 koji na daleko nije zvučao kao na promociji youtube a uzeo sam posve jednaki pack seta od yamahe koji se promovirao.Pa jasno je da je yamaha bolja ali svaka nova klavijatura mora se barem malo poštelovati što taj Tihomir Misic nije uradio zato on ne može puno tvrditi o tome čak je bezveze to što priča.
Garantirano je da nova Yamaha ne treba toliko podešenja kao primjer taj Medeli mada svakako treba podesiti i jednu i drugo znam to jer sam dugo radio na klavijaturama te izrađivao i stylove,midi file,sample i tako dalje jer sam imao i spletnu stranicu za prodaju svega i kupovali su po cijelom svijetu ali nema veze pošto to sad nije bitno jedino što nisam početnik a mogu tvrditi da sam svima iz klavijatur izvukao ono šta je nemoguče to jest šta su sami proizvođači tvrdili da ne ide jer sami nisu ni znali.
Nego ovdje priča je o konkurenciji Medeli i Yamahe več zbog cijene i ako Medeli još ponešto poboljša postat če jaka konkurencija yamahama srednje klase jer več sada zaostaje samo malo.Uostalom za početnike i suviše nezahtijevne svirače taj Medeli je više nego odličan i uzet če ga svako več zbog cijenovnog ranga.Barem ja tako mislim koliko sam dosada pogledao o tom modelu na više stranica a nigdje ni nisam video da ko blati taj Medeli nego suprotno osim slabih dirki.A zvuk ritmovi te sve ostalo zvuče svugdje duplo bolje nego šta predstavlja taj Tihomir Misic i to je istina i to sam hteo da kažem.
Istina je i to da primjer tebi i nekima zvokovi ne odgovaraju ali drugima su baš fantastični ovisi kakav ima ko okus.Isto na ogromno stranicama vidio sam kod testova Korg PAX5 i Yamaha GENOS ospoređene jedan pored drugog i skoro svi su tvrdili kako ima PAX5 bolje zvukove od GENOS jer Genos kao i sve ostale yamahe ima plastične zvukove.Pa sada jebiga nekima bolji su na Korgu nekima na Genusu.Osobno meni na Genosu su daleko bolji nego na Korgu a stvar je naravno okusa kako kome.Trenutno sad sam na Rolandu G70 kojeg sam nedavno uzeo najviše zbog radoznalosti i kad me više ne bude zanimao garantirano prelazim nazad na Yamahu i tamo ču ostati.A imam još i Technics SX KN700 više nego fantastična klavijatura mada več starija ali kad je primjerim sa nekim novim modelima klaviatura oni joj nisu dorasli ni na daleko jer na njima nema ništa vrednije ni bolje nego samo neki marketingi sa kojima proizvođači služe.
flosarka je offline   Reply With Quote