Videti jedan post
Star 12.01.2006, 14:45   #32
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Niko ne osporava vrijednost i kvalitete Tyrosa II, ali shvati on je samo jaaakkko dobar arranžer. Solo synth je Motif. A sad zamisli kakav će biti idući Motif.
Kažeš da Triton ima samo 2 oscilatora, a Yamaha 8. Ne znam što višestrukom oscilacijom dobijaš osim more zbrkanih šumova i sve više od 2-3 oscilatora po zvuku pravi galamu. No svaki Workstation za razliku od aranžera ima mogučnost pravljenja jedne kombi boje od minimum 8 programskih što je aranžerskih 3 boje po combi banci stvarno smiješno. Nadalje svaka workstation solo kombinacija u jednoj programskoj boji miksa 2-3 podboje što ti u konačnoj tvorbi dozvoljava miksanje prosječnih 24 podboje na koju svaku možeš kačiti po 2-3 oscilatora. Znaš li koliko je u konačnici mogučih varijacija na svaku boju ??? Strašno puno 24 na 3 ili 13.824 mogučih varijacija na boju puta broj boja u programskoj banci. Naravno, veličina tih boja je škart i nije od nikakve upotrebe. Solo synthevi se i kvalitetnije prave, jer su predviđeni za studisku i live svirku. Niti jedan one man band ne može biti kvalitetniji od top modela solo syntha proizvođaća u klasi. I vjeruj mi Motif je puno bolji i kvalitetniji kao solo synth (posebice u sintezi pojedine boje i njene konačne reprodukcije) od Tyrosa 2.
Možemo sad mi tu voditi raspravu do sutra, no interesantno je pitanje, a reči će ti mnoge kolege odavde. Reci mi ijedan arranžer koji se snimao u studiu u produkciji nekog ozbiljnog izvođaća. Nema niti Pa1X, niti G70, niti Tyrosa niti Ketrona SD1. Od kad znam 80-tih su bile M1 i DX-7. Du ti kamo D-50. Devedesetih T3, 01W, Trinity, XP (Roland), W7 ili EX7 (Yamaha), a zadnjih par godina radi se s Tritonima i Karmama, Fantomima i S-90 i osobito Motifom.
A solo syntevi tipa Kurzweill-a i legendarne Yamahe VL-7 su bili rezervirani samo za najbolje. Nikad nisam u životu vidio niti čuo da je netko snimao CD s i3, E-96, PSR-kom ili sl. Bilo je pokušaja, samo ti materijali su bili užas.Aranžeri su zabava za široku masu. Način kako da se nabrzaka zaradi lova. Ali solo synth i živi bend je 10 puta bolji i kvalitetniji, pogotovo kad je to uhodano.

Moje skromno mišljenje.

Pozdrav
kreso je offline   Reply With Quote