Videti jedan post
Star 11.10.2006, 15:40   #2
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Weltmeister su solidne harmonike, takoreći univerzalke. Na njima možeš odsvirat stvarno sav repertoar od narodnjaka do koncertnih djela :wink: , ali nisu vrh u kvaliteti svijetski poznatih harmonika. Također imao sam prilike isprobati Supitu, nije me se nešto posebno dojmila. U pogledu preinaka i ugradnje fasena i kabine od drugih modela harmonika nije nikad bilo popularno. Zna tu i tamo od takovih mikseva iz kučnih radinosti ispasti solidan model harmonike, no nikako vrhunski. I sam imam jedan od takvih mikseva između Dallape i Paolo Soprani pod nazivom Castelfidardo Ancona 720, no ta harmonika iako se radi serijski i zadovoljava moje aranžmanske potrebe s obzirom na podneblje u kojem sviram nije u svim segmentima al pari jednoj Guerrinki ili Dalapi iako ima više od pola registara od same Dallape. Harmonika je dosta tiša (pogotovo picolo), mjeh joj se teže razvlaći, a i teža je sigurno za dobre 2-3 kile od orginalnog Orgatonea. No kod izrade su se stvarno potrudili da načine harmoniku po svijetskim standardima.
Čak i preinake između modela istog proizvođaća znadu biti komplicirane, stoga ti savjetujem da bježiš od ove trgovine, jer Weltmeister i Dallape nisu nikad, a mislim niti neće biti harmonike istog ranga i iste kvalitete. Ovakva muljanja mogu eventualno proći između Dalape i Guerrinia, Dalape i Paolo Soprania i modela iste kvalitete i renomea. no njih isključivo mora raditi provjereni majstor, a ne netko sam u svojoj kućnoj radinosti.
kreso je offline   Reply With Quote