Videti jedan post
Star 12.10.2006, 15:27   #4
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Cijena je realna. neka i ta nadogradnja kabine od Dallape, ali to nije to. Nije isti sound. Što se tiše kvalitete izrade starijih i novih modela ne bih se složio da se nešto promjenilo, jedino što tehnika ide naprijed pa se neki djelovi ne rade više isključivo ručno. Inaće imaš npr. jednu Beltunu Balkan Star harmoniku koja je ganz novi model, a po soundu je al pari, a nekim a čak i bolja od Guerinke President 8O
Kad se kupuje harmonika najbitnije je da ti leži u ruci, da ti nije preteška, da joj je plitak štim tipaka tj. da je brza. Soundovi moraju imati smislen raspored, a ne nabacani sbrda zdola kao kod nekih modela, sound u cassotu milozvučan i topao, basoni jasni bez ferciranja ...
Cijena se gleda na kraju.
Znao sam naići u Italiji na totalno nepoznate marke harmonika koje su bile za Guerrini ili Dallapu babaroga po zvuku, no nisu mi se sviđale zbog nekih sitnica.
Također meni osobno jako bitna je rentabilnost harmonike, tj. mogučnost daljnje prodaje. Jer s vremenom češ postati bolji harmonikaš i što češ onda s tom Weltmeistericom ???
Kome češ je prodat. Ako nakon 2-3 godine vježbanja na njoj dobiješ 350-400 e onda se onda isplati, naravno ako češ imati kupaca kasnije za nju.
A pošto si početnik u sviranju harmonike čak ti i preporučam "gimnasticiranje" prstiju na tvrđoj tipci, jer kasnije kad dođeš na bolide tipa Guerrini ili Dallape oni će doslovce letjeti po njoj :wink:
kreso je offline   Reply With Quote