Videti jedan post
Star 12.03.2009, 22:47   #6
vladimir68
Ovaj baš voli da kuca
 
vladimir68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.10.2008
Mjesto: vojvodina
Godina: 56
Postovi: 316
Downloads: 493
Uploads: 10
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Instrumenti: nekoliko vrsta instrumenata
Interesi: muzika
vladimir68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kako ......
kao što praviš ritam;obično je na intro išao foršpil(odsviraš jednostavno i nemaš 2 ili 4 takta nego dok traje(kao namenski),basic kompletan ritam (bas,drums,acc1,acc2 neka pozadina ,klavir.....odsvirana cela strofa u melodiji i akorda pesme,opet ne 4 -8 taktova koliko se pravi za ritam nego .....xx),a na fill in je išla solaža ili šta već.Na eding završetak pesme.I za ˝takav jedan ritam ˝ E96 je imala dosta memorije.Posle je išao record (čini mi se da je bilo crveno dugme na E96) hord ili tako nekako pustio si taj ˝ritam˝ (koji je ustvari svirao pesmu) i kombinovanjem intro-basic-fillin-eding sastavio si ceo song ,imenovao ga i snimio na floppy.(na tom rekordu se moglo odsvirati i snimiti uz pratnju ritma˝monokanalno˝ pesma koju si kasnije puštao.E neko je prokljuvio da ˝ritam može biti malo složeniji˝ pa kad ga pustiš i poslažeš može ispasti song.Tako se odrađivalo na samom aranžeru.Ja sam tako radio a imao sam i E96 i G800.Posle si taj song mogao puštati i u nekom studiju otpevati vokal ,spojiti to ,......snimiti.....itd.Normalno to nije profi ali moglo je poslužiti.
PS čini mi se da je memorija bila 296
__________________
zajeban je život muzičara
vladimir68 je offline   Reply With Quote