Videti jedan post
Star 15.07.2009, 13:49   #9
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ Neshatomic

Pa Yamaha ima 15" satelite iz stare S serije iz početka 2000-tih godina koji na 4 oma imaju samo tako 500 W po komadu, a di neće ovo današnja generacija. Jedino ako misliš na izlaznu snagu power mixera, al ljudi često griješe i brkaju novu EMX seriju sa starom. Stara EMX serija je imala jaču izlaznu snagu nego nova i switcher za određivanje izlazne snage (100-300-500 W). I ta snaga je stvarna i deklarirana, a ne kao kod primjerice Beringera kojem piše 500 W, a jedva kašljuca preko 300 w preopterečenja i još odlazi debelo u peack.

I taj razglas nije niti malo slab. Dođi kod mene da ti demonstriram basove 2 X 750 W 18". A sateliti su 15" trosistemski (dupla horna) sa 500 W izlazne snage. Powermixer ima svojih 500 W i to ti je dosta za satelite (ne treba ih frljit do kraja), dodatno pojačalo preko skretnice za basove je 1,5 Kw i deri kolko te volja. Nikakva muzika za uho. Najbitnije je (što sam ja prezadovoljan) da se ton savršeno jasno i kristalno čuo u svakom djelu sale. A ovaj razglas uz još jedno pojačalo pride i dva satelita od Zecka je izdražao cijelodnevni koncert na biker fest prije dvije godine gdje je bilo preko 1000 ljudi, i što je najbitnije bilo im je i preglasno.

A dal sam koristio što osim Yamahe ? Mladi kolega, u svojoj više dvadesetgodišnjoj karijeri svirao sam na takve razglase za koje možda nisi nit čuo il ih uživo vidio. Praktički smo svake godine smo mjenjali ozvučenje. Od Crafta, A&B, Dynachorda, FBT-a, EV-a, Proela, Peavya, Soundcrafta, Alen & Heat ... Tek sam prije par godina kad sam počeo raditi s aranžerom se prebacio na Yamahu i ostao čisto zadovoljan s njime. Yamaha je za malu lovu najbolje što može dobiti. A ako ti je buđet neograničen, bez problema ću ti složiti ozvučenje od kojeg češ pasti na tur, samo olakšat će ti novčanik 5 puta više nego Yamaha, najmanje, ;-)
__________________
u penziji !

Promijenjeno od kreso (15.07.2009 u 13:58 sati)
kreso je offline