Videti jedan post
Star 27.09.2017, 19:57   #125
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Drug, ugovor možeš potpisati bez potvrde ili licence. Gazde ne znaju svoja posla pa traže potvrde ili licence ili šta oni negde čuju šta neka baba priča bez ikakve osnove. Ali kod nas se ugovor kada se radi mora odnete najmanje jedan dan pre svirke na poresku upravu, kako češ je onda poništiti? Verujem da će nekog dana u budučnosti vjerovatno ipak treba neke dozvole ili licence koje če pokazivati da je muzičar neko ko ima neko obrazovanje i čovek koji zna da svira. ali to je bitno u vidu same stručnosti. Ali za Porezku upravu ti je bitan samo ugovor o radu ili kako se kod vas već zove. Gazde će tada unapred tražiti npr. licencu da vidi da ima muzičara koji ima neke izpite iz muzike i koji zaista zna da svira i da nije neki jebivetar. za sada ti licenca ili dozvola pred porezkom ili državnom organom, bez da imaš pozdai ugovor o radu, ne znaći baš ništa. Vjeruj mi.
Dodato:
Negoslav, daj ti napiši ovde koja inspekcija je uletela da vas kontroliše i po kom zakonu da vas kontroliše? vsak inspektor mora da pokaže bez tvog poziva i da je ti pregledaš od države ovlaščenje ili neku značku, tamo piše ko je i šta je. inače bih i ja mogao kazati da sam inspektor za muziku i da vas zajebavam na svirki.
Dodato:
Inače kod nas so vrlo dobri muzičari i pjevaći, ali bilo kog poznajem što bolji je muzičar više je neobrazovan u opštem smislu, nisu mogli nekakvu školo da završe. Ja harmoniku dobro sviram, malo i kljavu a i jedva naučim da nešto otpjevam, kad otpjevam može da prođe tonski, što sam slabiji muzićar više sam obrazovan a naroćito moja specijalnost su financije , i porezi. zato savetujem svim muzičarima da se i obrazuju ne samo muzićki nego u opštem smislu, i da shvate neke stvari ili da bar dozvole da im neko kaže kako i zato tako, a ne da lupaju neke budalaštine okolo. Čitav život učimo i učimo i muziku i ostale zanate, i geografiju, i povest, istoriju, književnost matematiku i tako dalje. Treba slušati učitelje i one što nešto znaju a na kraju da i shvate i da razumeju šta čuju i da znaju kako stvari stoje.

Promijenjeno od megane (27.09.2017 u 20:10 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
megane je offline   Reply With Quote