Videti jedan post
Star 20.10.2017, 01:38   #103
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Strategija Yamahe je logična, u svaki novi model se ugradi ponešto novo, a istovremeno se koristi isprobana tehnologija sa starijih modela. Kod Genosa je taj princip pogotovo specifičan jer je u igru uvučen Montage i tako je osigurana potpuno nova platforma na koju će se samo nadograđivati potreban software. O tome sam nešto pisao u jednom od prijašnjih postova. Naravno da Yamaha želi privući što širi krug korisnika, to je sasvim jasno. Neki promo videi pokazuju muzičare koje ne zanima aranžer u svojoj osnovnoj namjeni, njima ne treba instrument da bi zabavljali druge. Oni žele kreirati vlastitu glazbu i što brže doći do željenog efekta, tj. aranžmana vlastite pjesme. Imamo drugivideo koji pokazuje glazbenicu kojem je potreban instrument za stage ali koji više liči na DJ spravu nego na aranžer kao što ga većina na ovom forumu percipira. Pogledajte samo koje su dobi slušatelji na ovoj prezentaciji.



Nema penzionera koji žele u toplini doma svoga svirati bakicama za Božić. Naravno, Yamaha ih ne želi izbaciti iz igre jer oni imaju bolju kupovnu moć. Ali da želi proširiti krug korisnika na mlađu populaciju, to je potpuno jasno. Zato se lagano u Genos dodaju ove dobre i željene funkcije koje spominjemo, zato je Genos dobio ekran, jostick, dva sequencera i playlist nalik na Korga, zato se pozorno osluškuje svaki detalj koji korisnici žele. Čini mi se da toga nije prije, Yamaha je radila po svome ugađajući ovim "mamut sviračima" koji ionako nisu mnogo zahtjevali. Sada je menađment proširio ciljanu skupinu, prilagodio se novom tržištu i očito je da im je stalo da ispune sve želje. To nisu moja nagađanja, dobro pratim strane forume i ovo o čemu pričam tamo je vidljivo odmah na prvu. Isto vam to može potvrditi i par naših članova koji su svojom aktivnošću na nekim engleskim i njemačkim forumima potencirali teme poput mono - legato opcije. Ovih dana je jedna osoba, vrlo istaknuta Yamahina promotorica u Njemačkoj, u svojim postovima jasno dala na znanje da Yamaha očekuje reakcije, kritike i prijedloge i da će pokušati ugraditi većinu toga. Ono što ne uspiju implementirati u prvu prodajnu varijatnu klavijature, dodat će se u narednim ažuriranjima koje već sada najavljuju kao jedan stalni proces. Dobro znamo da je do sada bila praksa krpanje eventualnih nedostataka, a vrlo rijetko su dodavane nove funkcije. Sve napisano je jedan širi pogled onoga što se događa oko Genosa i mislim da ovime moramo biti zadovoljni.

Ali ako stvari gledamo sa osobne, niže razine, ako ih gledamo iz perspektive da je 2 band eq igračka, što u stvari i jest, onda nezadovoljstvu nikada kraja. Ne možemo očekivati da će se ugraditi sve funkcije na koje smo navikli kod drugog proizvođača ili koje samo zamislili u glavi da nam trebaju. Zbog toga ne treba biti ogorčen i ljut, tu ne bi trebalo biti emocija. Svatko od nas ima vlastite prioritete i specifičan način korištenja instrumeta pa će u skladu s tim odabrati onaj koji mu najviše odgovara. Nekome je bolja Yamaha, nekom Korg ili Roland, a nekome opet ništa od toga ne valja, pa svira na "virtualnog osvetnika" kojeg ćemo možda jednog dana i mi vidjeti i čuti kako zvuči na sceni.

A za kraj, za laku noć, PDF dokument Genos Product Guide

casper je offline   Reply With Quote