Tema: Roland BK-9
Videti jedan post
Star 22.03.2013, 20:49   #13
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako pazljivo propratis istoriju Rolanda i svega onoga sto je plasirao u nekoliko decenija na trziste, zakljucices lako da se on do sada jos nije bas zestoko osramotio. Ovdje ne mislim samo na Keyboard instrumente. I oni instrumenti koji su bili pomalo diskutabilni medju korisnicima, nisu bili sramota. Cak i ponekad osporavana VA serija aranzera je bila u svoje vrijeme pomalo posebna ali u svakom slucaju kvalitetna. Ne smije se zaboraviti da je Roland firma koja je definisala i ustanovila danasnji General Midi Standard, na kojem u sustini pocivaju svi midi instrumenti danasnjice, bez obzira na proizvodjaca.
O revolucionarnim tzv. V-instrumentima Rolanda (V-Accordion, V-Drums itd...) ne treba posebno ni pisati. Oni su non-plus-ultra na trzistu i nemaju cak ni konkurenciju, a kako se cini, nece je ni dobiti.
Novijim aranzerima Roland je nasao nabolji moguci odnos cijena/kvalitet. To sto oni nude za smijesan novac, o tome konkurencija moze samo da sanja. Uvjeren sam da ce i BK9 opravdati reputaciju Rolanda na najbolji moguci nacin.

Promijenjeno od tranzit (22.03.2013 u 20:51 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote