Videti jedan post
Star 11.09.2016, 12:46   #8
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Lako za temu, a ovako je uočljivija s obzirom na "urgentnost" problema. Kad riješiš problem spojit ćemo je s onom od prije.

Svirao sam PM1000/I dugo godina, onda sam primjetio da ti switcheri lagao odlaze. Dolazilo je do laganog krčkanja na pojedinim ulazima. Zanemarivao sam problem, promjenim ulaz i vozi dalje. Onda sam se jednom neugodno iznenadio jer mi lijevi kanal uopće nije proradio. Frka, prije svirke. Provjeravam kablove do kutija, mijenjam izlaze ... ništa ne pomaže. Odjednom proradi kao da ništa nije bilo ... Ako bih samo lagano dotaknuo prekidač (ovaj switcher o kojem govorimo) koji se nalazi do master EQ, kanal bi proradio. Isto tako bi na lagane dodire kanal prestajao raditi, ovisno o tome u koju bi stranu pomaknuo kapicu prekidača.
Eto, to je ujedno i odgovor na tvoje pitanje da li "dugmić može isključivati razglas na sekundu dvije".

Tražio sam te switchere u svim mogućim trgovinama, od ovih u gradu pa do internetskih u svijetu. Ništa. Na sreću, ovlašteni uvoznik za Dynacord u ZG ih je uspio nabaviti direktno iz tvornice. Promijenio sam ih sam. Potrebno je malo znanja, mirna ruka i dobra lemilica. Barem sam bio siguran da me nije tamo neki "majstor" zavaljao kao tebe za 150 eura. I nakon toga je razglas nekako "proradio". Moguće da je to bio samo subjektivan dojam ali i dan danas radi bez ikakvih problema, a već je promjenio par vlasnika nakon mene.

Ovako izgleda kad se switcher otvori, veoma sitno. Ti kontakti s vremenom se zaprljaju, oslabe i zamjena je jedino pravo riješenje. Ono što me ljuti i pomalo čudi, zašto se takva ozbiljna firma dopusti štednju na ovim osnovnim stvarima? Bitno je da im instrumenti, a tu mislim na cjelokupnu razglasnu opremu, imaju dvostruko veću cijenu od konkurencije.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg switch_makro4.jpg (92,7 KB, 83x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
VUNIMRAV (11.09.2016)