Videti jedan post
Star 13.12.2007, 03:00   #19
bandza
Vredan član društva
 
bandza's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2007
Mjesto: Valjevo
Godina: 42
Postovi: 111
Downloads: 1192
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Fantom G6
Interesi: Muzika,Studio
bandza befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bandza pošalji poruku preko MSN messengera bandza pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Evo gA

dx7II il Dx7IIfd je puno bolja sprava od DX11 one cini mi se imaju 32 algoritma
za razliku od dx11 koji ima 4 ili 6 i razlika u dva oscilatora postoji takodje(Ova prednost je narucito izracena u tome koja klavijatura koliko dobro moze da imitira boju nekog zivog instrumenta ovo je bitno za zabavnu muziku.Dok za narodnjake gde se sviraju synt boje nije uopste bitno zato nasi muzicari misle da je dx11 bolji).Iz mog licnog iskustva boje se midijem ili flopijem ne mogu prebacivati(Jer to bi bilo nesto slicno kao kad bi sa pa800 hteo da prebacis ceo set na pa 50) ali se na uvo mogu napraviti tj. prepisati parametri.Ali ne mogu sve boje zvucati isto kao na dx11.Ja sam utvrdio definitivno da je rec u sledecem:Iako DX11 ima manje oscilatora i algoritama i ne moze da ima toliko dobre i verne boje kao sto moze dx7II na njoj ima opcija koja izgleda otprilike ovako mozda i gresim ali samo u brojevima W1 W2 W3 W4 pomerajuci ta cetiri W parametra(W1 oscilator 1,w2 oscilator2 i tako dalje) ako tu nije nista pomereno boja se moze prepisati tj uraditi na DX7II.Svaki od tih W parametara ima 8 pozicija ako se nevaram.Ovakvu opciju mislim da imaju KAWAI klavijature ista fora!Imao sam prilike da cujem KAWAI uradjen za pratnju da se smrznes sve maltene isto kao na dx11 sad u kojoj meri ja ne mogu da potvrdim jer nisam imao priliku da uporedim obe klavijature u isto vreme.Recimo cuvena boja za pratnju na dx11 ne moze biti ista na dx7II moze samo da lici dok ona Cortan,Mica Nikolic poznata orguljica moze wow i hard brass moze itd.Koliko god bile slicne te dve sprave su dva razlicita sveta i dirka i mogucnosti i tako dalje.Najlakse se vidi na fabrickim bojama dosta su vernije na DX7II.Zakljucak DX7II moze proci kao odlicna solo klavijatura cak i moze imati i dobar bas ali nije za pratnju romske muzike.I da dodam jos jedno na svetskim koncertima jos uvek se sviraju ponegde dx7 ili dx7II a dx11 i V50 nikad niasm video.Dx7II kad je izasao to je bilo cudo tehnike nije ni cudo zasto ima toliko varijacija na temu.M1 korg i t3 su isto bile napredne klvijature ali jedna ce sigurno ostati zapamcena i po dirci koja se ugradjuje u (Extreme,i30,t3 itd)i po nekim analognim bojama (el.piano,harp,synt bass itd.) Mislim da je to najpoznatija klavijatura na svetu!Sa definitivno najboljom dirkom na svetu(da se ogradim postoje i druge dobre dirke ali ih nema mnogo i svakoj nesto fali)!
bandza je offline   Reply With Quote