Tema: Pilot?
Videti jedan post
Star 08.09.2008, 22:27   #14
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Problem kod bezžičnih mikrofona (pilota) je najviše u glavi...Dakle NIJEDAN pilot ne može postići kvalitet i raspon kao "obični" bezžični...Prvo zbog dimenzija glave (koja je osnova i temelj)-fizički je manja i ima manje vokalne sposobnosti,drugo zbog ugla hvatanja signala (uska glavica,manje hvata,nastaje disperzija zvuka (ne distorzija)-disperzija je rasipavanje zvuka u frekventnom pojasu-svaki mikrofon ima svoju kritičnu frekvenciju gdje dolazi do mogućih resonanci koja se čuje kao šum,kreštanje ili drugi nepoželjan efekt)...Ali za nezahtjevne muzičare nađe se i jako kvalitetnih mikrofona...Ja se što se tiče toga sistema kunem samo na SENNHEISER koji imaju najnapredniju tehnologiju (čak imaju i bolje mikrofone od Shure-ta)...Dugo godina sam bio ovisnik od Shuretovog zvuka (i sad imam samo shure,jer se ne isplati ulagati pare u Senn.) ali Sennheiser ima po svemu bolji zvuk,u što sam se uvjerio na vlastite uši.Inače sam bio 2 godine praktikant na Radio Televiziji Slovenija i tamo je 90% sve mikrofonije Sennheiser.Valjda ih nebi kupovali da ne valjaju jer su skuplji od Shureta...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote