Videti jedan post
Star 06.01.2015, 19:04   #5
Malimuzicar
Vredan član društva
 
Malimuzicar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.12.2005
Mjesto: Njemacka/Stuttgart
Godina: 27
Postovi: 160
Downloads: 426
Uploads: 0
Rekao HVALA: 30
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg PA3X / Triton Extreme sa Mossboardom/Weltmeister Casotto 374
Interesi: Muzika i Fudbal
Malimuzicar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Malimuzicar pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Ako želiš čuti korisne savijete trebao bi reći zašto razmišljaš o zamjeni. Recimo, što ti se svidjelo na Audya-ji (:-))? Koliko dugo koristiš PA3X, koju glazbu sviraš, da li ti je prioritet dobar sound ili funkcionalnost klavijature, što očekuješ od aranžera kao instrumentra ....

Da se mene pita, ja ne bih radio zamjenu.


Sent from my iPad using Tapatalk
Casper PA 3 koristim vec dugo ,uglavnom sviram narodnjake , razlog zasto bi zamjenio je jednostavno taj sound koji sam cuo na Ketronu i PA 3 meni zvuci ok ali mi Ketron nekao zvuci bolje
Dodato:
[quote=skoricnik;276642]Ako mislis i dalje da sviras JV hitove i slicne stvari, onda Ketron definitivno mozes da zaobidjes u sirokom luku. Ketron nije klavijatura za takve stvari, i to ce ti mnogo blize biti na Korgu. Ketron je druga dimenzija zvuka, koja ti verovatno nece odgovarati zato sto si navikao na semplove sa EM2000/G1000 sto koristi Shedo i ostala ekipa (a vecina muzicara je naviknuta na to, i ja sam bio jedno vreme dok nisam presekao), ali moj repertoar zahteva malo drugaciji zvuk, dosta koristim fabricke Bosse, Latin begine, Unplugged ritmove, i naravno Pop, koji na Ketronu zvuci kosmicki. Pregrizao sam to sto nemam jednu Rumbu koja ce mi biti za te stvari juznjacke, koju, iskreno, i dok sam imao Korga, palio sam samo kod kuce. Tako da, sve zavisi i od tvog repertoara, i potrebe.[/QUsko


Hvala Skoricnik na objasnjenju, nesviram ja samo JV mada i to sviram ne da sam kompletno izbacio iz repertoara a sto se tice Semplova ja uglavnom koristim bubanj i bas fabricki na Korgu tako da me je to i odusevilo kod Ketrona taj njegova Ritam sekcija .Ja i sebi sada sam radim Ritmove i onako kako meni se svida .Kakav je Ketronsto se tice pravljenja ritmova .

Promijenjeno od Malimuzicar (06.01.2015 u 19:09 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Malimuzicar je offline   Reply With Quote