Videti jedan post
Star 13.12.2010, 02:11   #1
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Unglücklich Bekstvo od Behringera

Postovane i cenjene kolege,
bejah nekad harmonikas u starogradskom sastavu, pa zbog bolje zarade i da bi imao vise posla prodam harmoniku, uzmem korga Pa80, i kako nisam nikad u zivotu bio pri parama jer imam petoro dece, 4 sina i kcerku, i zenu koja nema posao, plus izdrzavam staru majku,.... kupih Behringer mikser UB 1002Fx i samo jednu aktivnu kutiju B315A 400w. Za pocetak koliko sam mogao, kasnije, uzmem jos jednu istu kutiju, to je ona prosirena 15-ica, snazna, ona je nekako i ok. Pa kasnije kupim mixer Behringer xenix 1204 fx, pa me zezo signal na klavijaturi pa uzmem i di box, naravno behringer,...
Sa kutijama sam i zadovoljan, imaju i snage i ozvuce bez problema same 200km2... ali efekti na mikseti su za Nobelovu nagradu za glupost!!!
Dodjem ja na ideju da pomesam efekte iz oba mixera, efekat broj 5 hall, na 1002fx, a na vecem 1204fx, podesim delay efekat 57(jedini delay koji se moze upotrebiti, na starim serijama je to bio broj 47), tako da je to kao Powermate kombinacija 5 57

Verovatno sam trenutno jedini u Srbiji koji koristi sledecu opremu:
Dva mixera Behringer 1002 fx i 1204 fx
Aktivne kutije Behringer B315A king size, komada 2
Behringer Di box
korg Pa80
Akg C520L

Posle 4 godine zivota sa Behringerom resih da kazem Zbogom Behringeru najpre mikserima, kutije su i nekako ok, snazne su i velike al imaju i po 40kg, Dva puta mi pucali stalci.
Mene samo pare koce inace bih davno ja te miksere poklonio nekoj deci...
Jedino da kazem da sam za ove 4 godine imao sigurno preko 250 tezgi. I nista mi nikad nije crklo tj. pokvarilo. Jedan plus za Behringer
Porodica mi je na prvom mestu, tako da mogu izdvojiti samo do 500 eura za mixer. Dvoumim se izmedju polovnog Powermate 600 I, ili pak Allen & Heath Zed 10fx ili 12fx. Uz PM bih se kasnije mogao spasiti tj. prosiriti sa nekim Ev pasivnim kutijama, a Behringer bi mi tada sluzio kao pomoc za vece svirke... Dok uz Allen bi imao verovatnu moderniji sound, nego me nervira sto nema master eq,
Sta kazete kolege, mozda neki soundcraft, allen,...mackie.
Najvise mi zbog para odgovara Allen & Heath zed 10fx, jer meni vise od 6 kanala ne treba, nego me brine sto nema sibere, manji je od 12fx, da li mu isto izlaze efekti kao i na vecem 12fx, i kakvi su u odnosu na tezgarosku zvucnost Powermate-a. Sviram sve od Georgijeva do Milanceta...
Izvine na velikom uvodu, ali morao sam to napisati da bi shvatili otkud tolika kolekcija Behringera... Hvala unapred

Promijenjeno od neconix (13.12.2010 u 11:14 sati)
pedjajazz je offline   Reply With Quote