Videti jedan post
Star 16.06.2010, 20:46   #8
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega, aleksandar72 je u pravu kad je PM 600 i 250 ljudi a strog je po pitanju opreme pa mu ne zameri. Ja sam imao PM 600/2, odlican je to mixer, odlicno radi (tonski bolje od PM1000/2), jedan cu si kupiti opet, onako... Sad imam PM 1000/2. Neces zadovoljiti taj broj ljudi sa njim i sa 4 kutije pa cak one bile i jako osetljive. Nesto sto bi ti bilo jako pametno je kupovina nekog jaceg snagasa (2x800w npr), sad se moze naci za jako male pare. Pa kad treba za 250 ljudi ti njega poneses, kad treba za manje samo PM 600 i to je lepa kombinacija. Jos imas dva pojacala sto je uvek bolje nego da imas jedno, mozes ih koristiti jedno za main jedno za monitoring ili kasnije za woofere. Govorim ti ovo jer mislim da je to najmanje ulaganje a najvise ces dobiti. Sto se para tice potpuno te razumem inace znao bi sta da ti preporucim a koliko vidim i ti bi znao sam sta da kupis.
Naravno, jos par kutija kupis a moja preporuka je isti par koji imas, iako je najgora klasa JBL-a, tebi finansije ne dozvoljavaju ali ces bar imati 4 iste kutije a jos ti se i zvuk njihov dopada i tu je kraj. Znaci, neki snagas polovan od 2x600w recimo i jos jedan par JRX 115 to ti izadje recimo 600-700e po nekoj mojoj proceni i ti si zavrsio. Em imas vise snage da pokrijes taj broj ljudi, em imas 4 iste kutije em nisi puno para dao. Eto, to ti je moj predlog a ti vidi. Nemoj mesati kutije i ma sta da kupis, na snazi neces puno dobiti.

Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote