Videti jedan post
Star 26.03.2018, 18:59   #7
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kada se odabere neka normalna vidljiva veličina fonta, na ekranu klavijature, pa tako i na vanjskom ekranu, vidi se 15 redova teksta. To je najčešće dovoljno za dvije kitice i refren pjesme. I dok se svira solo koji je obično nakon refrena, klikne se na drugu stranu teksta. Ja najčeće tako pristupam, a izmjenu radim na samoj klavijaturi.

Kada se želi "listati" pomoću registracija, jednostavno se napravi txt sa više varijanti iste pjesme i poziva ih se jednim klikom. Na svakom je napisan sadržaj jedne kitica i refrena.
Boza zvani pub1
Boza zvani pub2
Boza zvani pub3 ....


Ali slažem se da veliki posao predstoji svakome tko želi prebaciti sav materijal iz "bilježnice u TXT". Međutim, to se odradi jednom u životu i miran si. Sjećam se dobro, za tu radnju sam potrošio dosta vremena.
Međutim, "komfor" koji se dobiva automatskim dobivanjem teksta na vanjskom ekranu je nemjerljiv u odnosu na listanje teke.

Postoji drugi način kojim bi postupak prebacivanja bio brži. Svojevremeno sam razmišljao i o toj opciji ali na kraju sam odustao jer se mora investirati u Wireless MIDI Adapter i u iPad tablet. Naime, svi se tekstovi iz stare bilježnice digitaliziraju (scan ili fotografiranje), a onda se prikazuju kao PDF na tabletu. Stvar funkcionira izvrsno. Dodatna prednost je u tome što u PDF prikazima na iPad-u možemo imati note, svoje zabilješke kao i dodatne gumbe za kontrolu klavijature. I nema dodatnog kabla odvanjskog ekrana do klavijature.
casper je offline   Reply With Quote