Videti jedan post
Star 03.12.2018, 16:18   #217
Vexon
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.04.2017
Postovi: 33
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 12 puta u 11 Postova
Instrumenti: Gitara
Vexon ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Cool Kanalno snimanje na mobitel (Android)

Pozdrav ljubiteljima XR18 sprave :-)

Ja sam vec navodio jednom da dugo radim na xr18 i prezadovoljan sam tom spravom. Kako se kaze, koliko para, toliko muzike, jel :-)

Zelio bih sa vama da podijelim klipove sa zadnje svirke, ali prije toga da objasnim kako mozete snimati kanalno svirku na mobitel, da ne nosite vise laptop sa sobom..

Dakle radi se o tome da skinete aplikaciju Audio Evolution, tacnije kupite aplikaciju i u aplikaciji kupite dodatnu opciju "USB audio license"
(slika: USB Audio License status )

Onda USB kablom (koji se koristi za printer) spojite mixer i mobitel, stim sto vam za mobitel treba OTG adapter, dakle prelaz sa onog standard usb na mini usb za mobitel. Tu sada samo zavisi koji vam je mobitel, koji ulaz. (slika: OTG Adapter)

Kada to uradite mobitel automatski prepozna XR na mobitelu.

Pokretanjem aplikacije kreirate kanale, oznacite inpute (obavezno), imenujete kanale, oznacite dugme record i to je to :-)

Primjer kako to izgleda postavljanjem kanala (slika 3) i nakon snimanja (slika 4)

SAVJET:
- Ukoliko mobitel podrzava mikro SD karticu, obavezno je koristite, sto brza kartica, to je bolje.
- Ako cesto na svirkama koristite isti setup benda, dakle mikrofone i ostalo, najbolje je da prilikom prvog postavljanja setupa za snimanje na ovoj aplikaciji, izaberete opciju "Save projects as template" tako da ne morate svaki put dodavati kanale, imenovati, postavljati inpute i slicno.
- I VEOMA BITNA STVAR U SVEMU OVOME JE INPUT ULAZ. Ovaj program nema opciju stimanja input ulaza tako da za prvi put stimanja snimanja, na tonskoj probi snimite malo da vidite input signale, da vam neki kanali ne bi isli u clip. Sto znaci da pripazite na Gain-e na kanalima mixete.
- Kada zavrsite sa snimanjem i kliknete na dugme stop (na Audio evolution-u), tu program zna da zakoci, pa tek nakon minut, dva pokaze da je zaustavljeno snimanje.

U slucaju da se snimanje nije zaustavilo i da vam kaze da program ne reagira, slobodno mozete ici na opciju "zatvori program".. Jer i nakon toga trake ostaju na sd kartici, ne gube se.
(slika 5: Snimci na kartici )

Mozda vam se ovo sve cini kao puno posla, ali vjerujte oni koji zele mogu ovo napraviti. Bitno je jednom dobro sve ustimati i znati granice gaina kanala, ostalo je sve lako... naravno kanali se snimaju suhi i bez efekta, ostalo je sve do vaseg mixanja

* Spojis mob, otvoris novi projekat iz TEMPLATE-a koji ste napravili predhodno sa svim uradjenim postavkama, i udri record.

Ukoliko vas nesto zanima, slobodno pitajte..


Za dalje poslusajte par snimaka:

HEAVEN - A i ti me iznevjeri @ Yu Caffe

HEAVEN - Izgledala je malo cudno @ Yu Caffe

HEAVEN - Ti i Ja @ Cheers PUB
Grafički Fajlovi
File Type: jpg USB Audio License status.jpg (85,8 KB, 110x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg OTG Adapter.jpg (22,6 KB, 108x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 3.jpg (84,2 KB, 110x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 4.jpg (100,9 KB, 109x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg snimci na kartici.jpg (69,4 KB, 109x skinuto)
Highslide JS
Vexon je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Vexon za ovaj koristan post:
romario (04.12.2018)