Videti jedan post
Star 23.04.2017, 17:08   #1
DraganV
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 23.04.2017
Postovi: 91
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 67
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
DraganV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Kurzweil KP110, problemi

Veliki pozdrav Forumu, svim Poštovanim članovima, rukovodstvu i kolegama.
Imao bih za početak dva pitanja i molbu za pomoć!
Pre neki dan nabavio sam ovaj novi aranžer (KP110), nije loš na prvi pogled, ali - pojavili su se problemi!
U njegovim karakteristikama kažu da se može povezati sa kompjuterom preko USB/MIDI i da dalje treba pokrenuti PCSUITE kako bi na ekranu klavijature izašlo PCLink... To mi nikako ne uspeva, radi se o Win10 x64, oni su faktički povezani jer se čuje zvuk sa kompa kada probam na pr. u Awave, ali - nigde ne mogu konkretno pronaći - o kakvoj se konkretno PCSUITE radi, da bi pravilno profunkcioniralo sve!
I još jedno pitanje:
KP110 ima 10 slobodnih USER mesta za stylove, međutim - nije mi poznato - gde i kako uraditi te stylove, u kom formatu, kako prebaciti u klavijaturu, da li je moguća konverzija sa drugih klavijatura preko nekog programa?
Nigde u uputstvu nema ništa o ovome, a nisam uspeo pronaći ni po Netu!
Zahvaljujem unapred na saradnji i odgovorima uz tople pozdrave.
Dodato:
Ja se izvinjavam za uzastopne postove, možda sam temu trebao postaviti u odelu Workstations/Kurzweil, pa bih zamolio Administratore da prebace ako ovde nije u redu!
Zahvaljujem, pozdrav
Dodato:
Pozdrav Postovane kolege,
Ja cu prvi odgovoriti, posto najiskreno - ovakvo nesto nisam sreo do sada!
Dobio sam informacije direktno iz prve ruke, kazu ovako:
Program koji trazite (PCSUITE) jos uvek ne postoji!!! I zato - nema nacina da uradite i ubacite svoje stilove u aranzer KP110!!!
Citam, citam, pa ne mogu da verujem!
Takva renomirana firma - a da se desi ovakav propust!
U klavijaturi postoje 10 user mesta sa po dve varijacije, dva prelaza, intro i end. Medjutim - nema softvera, nema PCSUITE i nema ubacivanje namenskih stilova - sedmice, devetke, 11/8 itd. Odmah su promenili na svom sajtu - izbacili su 10 user-a, a rekli su da ce to ispraviti i u manualima!
Ovakvo nesto, najiskreno - u zivotu mi se nije desilo, a prosao sam i promenio i Korgove i Rolande i itd.
Pisem da bi razjasnili dilemu, a sta cu sa klavijaturicom, jos ne znam, ipak za 300€ nudi ponesto dobro, jos da je bilo onih 10 - no comment.
Pozdrav svima i slobodno dajte neko misljenje o svemu ovome!

Sent from my E6653 using Tapatalk
Dodato:
A sada još i OVO!

Pre četiri časa pojavljuje se na YT, a na zvaničnim sajtovima - nema ništa!!!

Link: https://www.youtube.com/watch?v=putswH0n1uQ&spfreload=5
Dodato:
Postovani,
Ja se stvarno izvinjavam na ovoliko uzastopnih postova, ali najiskreno - vec mi je postalo nezgodno, jer izgleda kao da razgovaram sam sa sobom!
Ranije su bili barem pozdravi, dobrodoslice, razgovori itd. A sada mi najiskreno postaje vrlo nezgodno!
Nije nikakva tajna, Forum odlicno znam jos kad su tu bili Zlatko, Mitic, Cevap, Nedim/Basari itd, itd. Ne bih ljude ni spominjao da se nisam osetio, nekako..... Malo cudno i totalno ignorisano!
Sad, stvarno izvinite, daleko od toga da bih bilo koga zeleo da podcenim ili uvredim, dosao sam da produzim druzenje i eto - postavio neku temicu za pocetak, sa najboljim namerama!
Nadam se da me razumete i hvala Vam puno uz tople pozdrave.

Promijenjeno od DraganV (26.04.2017 u 16:36 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
DraganV je offline   Reply With Quote