Videti jedan post
Star 11.11.2017, 04:32   #47
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

715 je po meni prilicno neozbiljna kutija. Pre svega zato sto ima pateticno mali visokotonac i rez na cak 1700hz, sto za 15ticu nikako nije dobro.

Taj spic na 100hz i naglo propadanje ispod 90hz mi govori da je kutija veoma visoko tunirana i bas iz nje ce zvucati malo kao da je iz neke "kutije". Generalno grafikon je ocajan.

735A (nisam nasao grafikon za MK4) ima daleko bolji grafikon, daleko ozbiljniji visokotonac i rez na pravom mestu, 800Hz. Odaziv nije bas "ravan", i vidi se da je tu bio cilja da se napravi kutija dopadljivog tona koja ce se na prvu loptu dopasti "amaterima". Tu upravo svrstavam muzikante.

745A (nisam nasao grafikon za MK4) je najozbiljnija kutija od ove 3. Veoma ozbiljan visokotonac. Rez na 650Hz. Odaziv je linearniji od 735A, medjutim po meni to je moralo da bude jos bolje. Uz spoljasni procesing i malo korekcije, to je svakako kutija sa najvise potencijala.

Ako bi trebao da od ove tri kutije biram kutiju koja ce bez ikakvih korekcija raditi iz prve, to je svakako 735.

Recimo TTP5 kao premium RCF 15tica, koristi isti visokotonac kao 745A. Pogledaj grafikon te kutije. E sad posto je ipak ART serija nisko budzetno resenje, nisu se nesto preterano potrudili.

Nadam se da sam pomogao.

Promijenjeno od MarjanMilosevic (11.11.2017 u 04:36 sati)
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, MarjanMilosevic, za koristan post:
romario (13.11.2017), tonijo (14.04.2019)