Videti jedan post
Star 17.10.2015, 15:05   #66
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imam nekoliko tih eq negdje.......nekad davno dok je moj bubnjar svirao na el bubanj (stari alesis).......to smo koristili za pojedine njegove elemente......poznata mi je ta sprava odavno
Dodato:
Neko spomenu stereo-mono....treba-ne treba......isto-nije isto.......pa evo pogledajte sliku pa zakljucite sami da li je isto .



Kad radis u mono ......slusalac ima osjecaj da sav zvuk dolazi pravo iz bine....iako su zvucnici sa strane.......malo izgleda potijesno da svi instrumenti dolaze istom putanjom pravo.

Kad imas lijepo poredan bubanj :
-kick (pan 0)do slusaoca dolazi opet iz bine
-jedna cinela (pan L 127) dolazi skroz samo sa jednog zvucnika
-druga cinela (pan R127) dolazi iz kontra strane iz samo jednog zvucnika
-tom 1 (pan L64) dolazi do slusaoca iz prostora izmedju bine i zvucnika
-tom 2 (pan R64) dolazi mu izmedju bine i drugog zvucnika

Sve to do slusaoca dolazi iz raznih pravaca.....sto izgleda daleko sire.....razgovjetnije.....niko nikom ne smeta.......znaci daleko bolje.

Ako spojite mono sve ovo gubite....i vas zvuk dolazi samo pravo iz bine u ovom slucaju.

Nije stvar samo spajanja dva kabla u stereo.......uzalud je spojit 2 kabla ako niste lijepo podijelili na panorami pojedine elemente.

Ako vam i kick i cinele i tomovi i snare....svi stoje na pan 0......onda ce vam aranzer isto zvucat bez obzira da li ste ga spojili mono ili stereo.
Dodato:
Ako volite experimentisati.......prepustite masti na volju......pa sami pomjerajte pojedine elemente u desno od 1 do 127 ili u lijevo od 1 do 127

Promijenjeno od ella 85 (17.10.2015 u 16:00 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
ella 85 je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, ella 85, za koristan post:
Mafia (17.10.2015), sinisa (17.10.2015)