Videti jedan post
Star 16.10.2015, 23:59   #61
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo npr......taj EQ ima fixne freq 100,200,400,800 Hz......Q je naravno fixan......kad podizes taj bas 100Hz ti zahvacas sve one freq od 50hz do npr 150hz.......kad nivelises onu freq 200hz ona takodje zahvaca siroko od mozda 150 do 300hz......to je dosta neprecizno.

U 90% sala .....kod kick-a problem prave freq oko 125Hz.....one prave brum.......na digitalnom mixeru mogu da izaberem bas tu freq ......da joj usko postavim Q.......i da ukinem samo tu freq......dok sve okolne freq ostaju.

To izgleda ovako :


Znaci smanjim brum (oko 125hz)....a 80hz,100hz,110hz,140hz....su ostale podignute........ostane dobar dubok bas...ali bez bruma (ili sa manje).

Jedan primjer sta taj EQ meni ne moze da pomogne.

Mislim da digitalni mixeri imaju puno bolji EQ.......kod mog mixera imas mogucnost da izaberes 4 razlicite freq....za svaku freq izaberes sirinu Q....i nivelises svaku freq......osim sto po kanalu mozes to da radis......isto tako mozes i na masteru......mozes i aux posebno da obojis istim takvim eq.

Dakle puuuuno bolje
Dodato:
Na tom EQ su ljudi lijepo napisali idealno za gitaru.....to je to......taj EQ nema mogucnost stelovanja ispod 100hz i iznad 6,4khz........dakle nema podesavanja ni visokih nema ni niskih

Poredit se ne moze sa solidnim mixerom.

Uostalom kad bi kvalitet zvuka klavijature zavisio od kvaliteta EQ.....onda bi svi mi mogli radit na jeftinom aranzeru i kupit EQ i zvucat bolje od pa3xpro.

Oprosti sto se nikako ne mogu slozit sa tvojom izjavom da ce neko bolje zvucat na pa900 sa gitarskim EQ nego na pa3x.

Kad smo vec kod EQ.....pogledaj kakav EQ nudi pa3xpro


- znaci 7 freq po izboru
- 7 Q po izboru
- svaku freq nivelises po zelji

Promijenjeno od ella 85 (17.10.2015 u 02:37 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
ella 85 je offline   Reply With Quote