Videti jedan post
Star 24.04.2018, 08:04   #167
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od milos511 Pokaži Post
Pozdrav svima, pre svega.... Koristim X18 vec par meseci i vecinu stvari oko mixera sam provalio.... inace koristim ga uz laptop preko lan-a i jako sam zadovoljan, tacnije do pre par dana nisam imao nikakvih problema. u pitanju je sastav dve klavijature, gitara i bubanj, a problem sam primetio najvise kod bas bubnja na predhodnoj svirci... desava se to kao da se sam gain pomera tj kao da bubnjar svira totalno razlicito dinamicki.... dakle svaki 3-4 udarac izbija bubrege dok se onih par udaraca izmedju maltene ne cuju... vu metar na kanalu kick-a se ponasa u skladu s onim sto se cuje, a covek sve vreme udara jednakim intenzitetom... kao da se neko igra sa gain-om... sve se to desava u toku svirke pa sam pokusao da iskljucim sve sto ima veze sa dinamikom na tom kanalu... i gate i compresor iskljuceni a svaki 3-4 udarac 70% jaci nego onih par izmedju, pa se onda 5-6 udaraca ne cuju... u jednom trenutku se kanal na kojem je dobos pojacao za recimo 50% i napravio ludnicu u obliku mikrofonije... mikrofoni i kablovi su radili sledeceg dana na drugom mikseru bez problema... a ja, koji sam na sva usta hvalio ovaj mikser, ostao u cudu... da li neko ima mozda ideju sta bi moglo da pravi problem...
Po ovome što si napisao, radi se od dva kabla koja su na istoj svirci postala problematična ( bas bubanj i doboš). Slijedeći dan radila su dobro na drugi mixer, pa su onda opet na X air u redu?
Ili stvarno nemate sreće, ili imate kablove najniže kvalitete, ili je nešto treće u pitanju.
BTW. Screenshot onog kanala koji si postavio, prikazuje da su uključeni Compresor i Gate. A kažeš da ste to pogasili? Pored toga, ne vide se ostale postavke mixera pa i dalje može biti svašta nešta ako se netko malo "zaigrao", recimo s insertima prema Bus1 gdje je onaj Bin Mackie.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
milos511 (26.04.2018)