Videti jedan post
Star 19.05.2017, 11:58   #6
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Evo reci cu ti,da i pored pa4 kog trenutno sviram, i vidim da ga muzicari masovno kupuju i koriste dosta i samo za solo, ja sam uzeo( ne zato sto mi je trebao, vec jer je ispao jako povoljno) jedan triton classic, 15,16 godina stara klavijatura, pored pa4 starog nekoliko meseci, i mogu ti reci da se razlika odmah cuje , pocevsi od samih dirki na classicu koje su odlicne za soliranje, pa do samog zvuka, koje je po meni sto se solo boja tice bolji nego na pa4 - cisto,mekano, konkretno, dosta dobri efekti(sto me iznenadilo), svira se lako i brzo,i tako isto i izlaze boje,a ne tako lenjo kao sto je bilo na svakom aranzeru koji sam imao, govorim pre svega za nasu klasicnu balkansku svirku, svadbe i slicne proslave, gde se sviraju klasicni narodnjaci, poneki zabavnjak, malo rocka i po neki stranac...Takodje da se ogradim da smatram classic za dosta bolju klavijaturu od LE i TR-a, imao sam ih na kilo i znam sta mogu, i pored toga opet smatram da je solo klavijatura najbolja za SOLO, i da taj TR bolje zvuci na razglasu od pa800...E sad, tu je takodje u pitanju prakticnost, nosenje dve klavijature, da li ti realno trebaju dve, s obzirom na to kakvu svirku radis, da li sviras aranzer ili radis u bendu...Po meni ako sviras aranzer i radis omanje lokalne svirke, jedan dobar aranzer ce ti zavrsiti posao sasvim dobro, narocito ako te mrzi da secas dve klavijature kao i mene...Ako sviras u bendu, i ako je to sve ustimovano, upasovano i uvezbano kako treba, solo je ipak najbolji za to, a mozda jos bolje i dve klavijature, ako imas ko da nosi to, jer na aranzeru u acc trakama ima dosta padova, stringsova, leadova,klavira,gitarica, koje mi uzimamo zdravo za gotovo,a u bendu to sve treba neko da odsvira, pa otud smatram da je bolje imati dve klavijature za bend, na kojima uvek imas dve razlicite boje podesene za brzo reagovanje i pokrivanje svih deonica u pesmi...Tako da eto, otprilike to je to..pozz

Promijenjeno od Milan$ (19.05.2017 u 12:02 sati)
Milan$ je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, Milan$, za koristan post:
branoy (19.05.2017), camponja (01.10.2018)