Videti jedan post
Star 26.09.2009, 21:33   #1
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard DBX1066Xl UTISCI I OCENE

Evo drugovi nabavio sam novu spravu DBX 1066Xl Kompresor(stereo)-Gate-Limiter i uzeo sam ga iskljucivo za Live nastupe ali ce mi po svoj prilici odradjivati dobar deo posla i u studiskom radu a sada cu da vam navedem svoja zapazanja i ocene!Pre svega sam uzeo spravu za definisanje vokala na live svirkama jer mi uvek nesto oko vokala fali ali i da sredim malo i bas gitaru i bas pedalu i dovedem sve to u red sa jednom spravom!Mnogo njih mi je savetovalo da za vokal uzmem DBX286a jer on kao i preamp i fantom i kompresor,deesser,enahnacer ali sam sam posle mnogo razmisljanja i lutanja po raznim forumima odlucio da pazarim DBX1066Xl!Sta me navelo na ovo evo sad cu ispricati u kratkim crtama...Znajuci da je DBX zacetnik ovakvih sprava bio sam siguran da necu pogresiti ako uzmem njihovu spravu i odlucio sam se za ovaj stereo kompresor pre svega sto je stereo i moze mi biti vrlo koristan za vokal a i za mnogo drugih stvari!Imao sam malo problema oko stelovanja,ustvari malo vise,celih 10h sam se lomio da ga napravim da radi perverzno kako to DBX zna i moze i evo blizu sam toga!Moj cilj ubacivanja kompresora kod vokala je konkretno bio taj da mi izbaci vokal u odnosu na muziku u prvom planu a da ne bude prejak jer ja radim uglavnom lokale gde je jaka svirka,dosta basova pa sve to samo po sebi gusi vokal i baca ga u pozadinu!Sa ovom spravom sam to uspeo ali uz malo vise muke u stelovanju!Sto se ocene tice tu mu dajem jednu -10...Zasto minus?Zato sto pri vecim i jacim kompresijama zna da deformise zvuk a i limiter zna malo da sasece neke frekvencije ali sve je to zanemarljivo u odnosu na to kako on odradjuje posao!Uspeo sam da ga nastelujem da pegla glas bez ikakvih izoblicenja i da dovedem pevanje u niskom lagu priblizno kao kada se pevaju najveci tonovi!Deesser mu radi odlicno i za te pare ne vidim da se moze uzeti neka bolja sprava,obrnuto moze se samo pozuriti i pazariti nesto mnogo losije!Ovo sa pravom kazem jer sam tri puta merio a jednom sekao i kupio ovaj model!Evo snimio sam jedan mp3 primer samo vokal ali bez ikakvog odmicanja od mikrofona,znaci isti polozaj od nekih 3-4 cm razdaljine da bi testirao kako pegla i da li ima izoblicenja.Mislim da sam ga vraski dobro podesio i jedva cekam sutra svirku da ga bas posteno iztetstiram!Evo koga zanima kako radi moze da skine mp3 mog testa pa mozete i vi reci svoje utiske i sugestije

Link za mp3 primer testa . . .
http://www.speedyshare.com/258437494.html
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (26.09.2009 u 21:37 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote