Videti jedan post
Star 14.03.2019, 23:18   #250
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam imenovao vezu nešto poput "free-ime.banda" i kad se ne mogu spojit, pitaju na koja je šifra. Velim ja, runda za sve, nije skupo.

Moja iskustva, vezano za ruter i spajanje su slijedeća. Dvije godine sviram bez ikakvih problema, veza puka par puta. Jedino što uvijek napravim jest, scan kanala prije svirke i eventualno premjestim xair tamo gdje "nije gužva". No, prije par vikenda mi se javlja prijatelj sa gaže, panika, sala puna ko čep, a nije da veza puca, nego se uopće ne može se spojit .... ufff ... i drugi dan kupuj odmah ruter jer kad se jednom dogodi ... znam da i on ovo čita pa mu usput šaljem pozdrav.
Nakon ovog događaja se meni nekako uvukao strah u kosti. Mogu predpostaviti kako se čovjek osjeća kad nema sve pod svojom kontrolom. A u mojoj ladici već duže vrijeme leže dva rutera, baš sam lijenčina ... i tako krenuh u akciju. Malo sam ga otpilio da stane u "kofer za mađioničare" i eto ga sad, radi svoj posao.

Kad sam već na temi, nastavit ću vezano za istovremeno spajanje laptopa na mixer i internet. Kao što je MIŠ to napravio. Napisao sam prije par postova da se to ne može ostvariti ali ne zato jer to tehnički nije moguće, već zato jer za takav hak potrebno malo kopati po registry windowsa. A taj posao bolje da ne radi onaj tko nije vičan poslu jer vrlo lako može poći po zlu. Da budem još precizniji, moguće je istovremeno ostvariti i dvije različite wifi veze ali to opet spada u sferu nadgradnje. Svakome na volju ali ja držim da je na svirci primarna stabilnost instrumenata, u ovom slučaju mixera. Zato za X air treba koristiti uređaj koji nije na internetu ili koji se istovremeno ne koristi za prikaz textova. To je moje razmišljanje i (ne)razumijem one koji misle drugačije.

I još dva pitanja, ili možda savjeta.
@MIŠ - zašto nisi iskoristio kućni ruther, s Xairom se spojio na njega i onda na laptopu ne moraš imati dvije konekcije, lan i wifi, već se samo putem wifi-ja spajaš i na mixer i internetu?
@Vexon - spremanje postavki i na dropbox je dobra praksa. Pored toga bi bilo dobro iste spremiti i u sami mixer putem screenshota. Ako se dogodi slijedeća situacija da otkaže tablet ili pukne konektor za njegovo napajanje, ostaješ bez uređaja s kojim radiš. Ti imaš scenu u dropboxu i to spašava situaciju ali za one koji to nemaju, nastaje problem. Ako se scena pohrani i u mixer, uvijek možeš uzeti nečiji mobitel (ili svoj ) instalirati aplikaciju i jednostavno "pobrati" podateke s mixera te nastaviti raditi.

Eto malo podužeg posta ali vjerujem da će biti zanimljiv trenutnim i budućim korisnicima ovog uređaja.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg frtitz01.jpg (255,9 KB, 111x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg frtitz02.jpg (181,8 KB, 110x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote