Videti jedan post
Star 03.08.2015, 16:00   #13
dedskin
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.08.2015
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
dedskin ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Lächeln

Ja sam se uclanio radi svojih problema, ali prosto ne mogu da verujem da niko nije coveku rekao da proveri uzemljenje a receno mu je da kupi zvuchike elem,

Ovako kolega , ako si iskljucio zvuchnike kad si probao sa slusalicama, nestrucno si povezao opremu i sad imas ground loop, nebezbednu i losu karakteristiku nestrucno spojenih PA sistema kojima se preko audio kabla spoje mase koje su na razlicitom potencijalu, idealno masa je 0V, u praksi nije, moze biti i 15V i to nije problem ako je i na drugoj utichnici 15V al ako je 14V na drugoj utichnici, onda je mikseta na vecem naponskom nivou i shalje signal od 60 herza zvuchnicima jachina +1V preko audio kabla koji se pojachava na pojachalu i izlazi kao +1V 60Hz pojacanog signala, popularno zujanje koje ces primetiti kad pojachas opremu a ne sviras, taj se problem zna zakomplikovati do ne predvidljivih razmera, tako da ustekaj sve u jednu utichnicu tako da sva oprema bude na istom potencijalu bar priblizno i ako problem postoji i dalje onda je kvar, al nece postojati, kupi ground braker box i odvoji razliku u potencijalu izmedju miksete i zvuchnika i tvoj PA sistem ce funkcionisati kako je dizajniran, odoh sad pitati nekog sa moj mnogo komlikovaniji problme , fingers crossed
dedskin je offline   Reply With Quote