Videti jedan post
Star 15.05.2016, 14:34   #17
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@mimiki - PM600 je duplo snažniji, duplo lakši i otprilike duplo skuplji. S obzirom da na 4ohma daje 1kw po kanalu, njegovo povećanje snage upotrebom 4 kutije ima smisla. Kod "starog" PM1000 to baš i nije tako pogotovo s toga jer je pojačalo u njemu starija tehnologija. Ovih 2x500W na 4 ohma je vrlo upitan podatak.

Zato mislim, ako @VUNIMRAV napravi računicu i pogleda samo malo u budućnost (i svoju kičmu ) onda je kupovina aktivnog sistema logičnija i bolja. Financijski i "kilogramski". Kažem, to je iz perspetive njegovog trenutnog stanja sa PM1000/I.

Recimo da @VUNIMRAV sada raspolaže s 2000 + 700 eura kešovine (prodaja starog sistema + ulog koji je spreman uložiti). Za taj novac može imati novi sistem, odličnog zvuka i male težine. Da se razumijemo, ne pišem ovo da bi rekao da netko drugi s PM600 platio previše ili da taj sistem ne valja. Samo dajem prijedlog na osnovu vlastitog iskustva, a na svakome je da sam odluči što mu se više isplati.

Iz perspektive muzičara koji stalno radi i zbog činjenice da je teško na brzinu prodati instrumente, napisao sam kombinaciju "nadokupljivanja" aktivnih zvučnika. Međutim, kada bih imao 2700 eura "na pultu" da kupim ono što treba @VUNIMRAV-u, prijedlog je 2 x LD Systems Maui 11 Mix (thomann 1400 eura s navlakama). Ostatak love može potrošiti na mixer po želji i da mu ostane još "nešto za čevape". Sa Maui dobiva izvrstan sound, dovoljno snage, malu težinu, brzo i lako slaganje i modularnost (može nositi samo jedan stup za manje svirke).

Ma to su samo moja razmišljanja, neka nitko ne zamjeri. Prijedloga će sigurno biti još, a na @VUNIMRAV-u je da na kraju donese odluku.
casper je offline   Reply With Quote