Videti jedan post
Star 01.09.2016, 01:12   #27
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Na treba biti zbunjen specifikacijama za Maui. Mora se imati na umu da ovakav sistem radi na drugačijem principu nego klasični konvencionalni zvučnici. Ugrađena Line Array tehnologija u Maui omogućava potpuno drugačije (bolje) širenje zvuka u prostoru.

Sustav treba probati, akustički doživjeti i tek onda procjeniti da li odgovara namjeni za koju se želi koristiti. Znam da to nije uvijek moguće, pogotovo dolje u CG. Ljudi "na zapadu" imaju privilegiju i mogućnost da proizvod nakon mjesec dana korištenja vrate u trgovinu bez ikakvog obrazloženja. I dobiju svoj novac nazad. To je odlična stvar, samo se bojim da bi kod nas ovu privilegiju mnogi (is)koristili kao "trajni besplatni najam opreme".

Nadam se da je @perop do sada dobio dosta informacija. Ne znam da li su mu u pravom smislu pomogle jer su otvorile neke sasvim nove dileme. Ako pak želi ići "na sigurno", onda nek uzme dvije PRX 715 i riješio je zvuk za dulje vrijeme. Biti će sigurno zadovoljan kvalitetom. Kažem, ja sviram na prx612 iz jednostavnog razloga što mogu lakše "modulirati" sustav. Kada se radi do 50 ljudi dovoljne su samo one, za 100-150 ljudi nosim i ZXA1-Sub. U zadnjih mjesec dana sam imao par svirki za 400-500 ljudi i umjesto skupih PRX718XLF sam iznajmio Carwin-vega CVA 118. Bilo je i drugih kombinacija i mogućnosti najma ali moram priznati da su ove Carwin-vega odradile posao više nego odlično. Jedini nedostatak im je težina od 54 kg.

Jedno je sigurno, Maui 11 je optimalna kupovina jer za povoljnu cijenu dobivamo vrlo kvalitetan sustav koji bi trebao zadovoljiti većinu onih koji sviraju kao OMB. Naravno da postoje i oni kojima ovaj profinjen sound, elegantan izgled i mali promjer zvučnika neće odgovarati. Da li gosti kojima oni sviraju stvarno žele "nešto glasnije" ili je to samo izgovor kojim bi opravdali svoju predodžbu dobrog zvuka, u ovoj temi uopće nije bitno.
casper je offline   Reply With Quote