Videti jedan post
Star 13.05.2009, 00:57   #8
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

.....Miks Soundcraft MPM,Crown XTI4000,RCF ART315,FBT MAX4
Solidno!Dobra kombinacija!

Ja cu ipak generalno,da ne ispadne da algoritme koje predlozim budu neadekvatne za prostoriju i vas licni ukus.Uostalom MX200 je procesor koji se sredi za 10 minuta u svaku salu.
Preporucujem ti mono split ili routing 4,povezivanje sa 4 kabla preko AUXa.
Reverb:
Vocal Hall ili Large Hall, bez pre delaya za zatvorene prostorije,Liveliness ne vise od 70 a Decay po zelji ali ne preterivati(3.0-3,2),posto bas taj Decay zna da unisti kompletnu tonsku sliku.U zatvorenim prostorijama vec postoji prirodni reverb tako da ce njegovo dodavanje preko mixera dodatno umrtviti zvuk a i tako ce se povecati verovatnoca za pojavu mikrofonije.
Sve to utiche na ono shto mi cujemo pri reprodukciji zvuka u toj prostoriji,nesto moze da se koriguje ali ne sve!
Svaka prostorija ima svoje vreme reverberacije i na to ne mozemo da uticemo i svaka prostorija rezonira na odredjenim frekvencijama tj pojacava neke frekvencije i tako kvari zvucnu sliku.

Delay:
ja bi ga radje isklucio :-),ali.....ja sam taj koji treba da zadovolji pre svega orkestar,za to sam i placen.Najvise ga koristim na otvorenom za korekcije zvucnika na velikoj udaljenosti,u zatvorenim prostorijama sa vrlo slabim feedbackom.
Za Delay predlazem Digital Delay.Delay Time??Za instrumente od 250-300ms a vokal moze da ide i preko 333ms,e sad posto imate samo jedan parametar,podesite neku srednju vrednost koji ce bidi kompromis za kompletni orkestar.
Najvaznije:nemojte pokvariti sve sa feedbackom!
BMP podesite sa utipkavanje ritma(tempo na MXu)
Mix1 i 2 u Wet poziciji a input odprilike 12h.

Moram da naglasim da je sve to individualno i da ne postoji idealna kombinacija za sve prostorije,ali MX200 je odlicna spravica,mozda zajedno sa TC M350 najbolja u svoju klasu.

Pozdrav
aleksandar72 je offline   Reply With Quote