Videti jedan post
Star 05.08.2018, 21:53   #31
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa može biti,da je kao što si napisao jer sam i sam znao jednog popolarnog švercera ovdje kod nas inače je hrvat i živjeo je u Sloveniji ali više ne smije u nju jer ima puno nerešenih stvari za koje bi ga zatvorili.
Ja sam puno puta išao sa njim u nabavku opreme od klavijatura koje pominješ pa do mixeta i tako dalje u Avstriju i Njemačku gdje je imao veze i več tamo skoro đabe dobio je taj material.
Za Sloveniju uopšte nije bilo potrebe krijumčariti material jer je to sredio nekako tako,da je pozvao nekog hrvata i taj je došao na granicu sa nekim papirom kao,da če se roba dostaviti na Hrvatsku a naravno posle je ostala u Sloveniji.
A ona roba koja je večinom išla za Hrvatsku prevozila se preko granica stranskim putevima tako,da se zaobišla carina i za te prijevoze imao je svoje ljude iz Hrvatske.
Kako kažeš klaviature su se onda prodajale po jako nižim cijenama nego što su naravno bile u standardnim prodavaonicama i svi su kupovali ko ludi.
Najebali su samo oni kojima se nešto pokvarilo jer tu nije bilo nikakve garancije pa su skupe popravke morali platiti iz svojih džepova.
Tako je valjda bio i to razlog opstanka Technicsa na našim teritorijama jer se njega ni u tuđini nije moglo dobiti za neke jako male pare pa se šverc Technicsa nije isplatio.
Tu funkciju što si stavio sliku ja sam več gledao i jeste kako kažeš ali valjda se nismo posve razumijeli ili ja još nešto oko toga neznam.
Sve što sam ja na tom dugmetu našao je da stvarno mogu odmah promijeniti instrumente na trakama šta je naravno jako brza i dobra stvar.
Ali na nekim ritmovima na jednoj primjer stazi kao što je čini mi se (Bavarian Polka) nisam sada siguran kojeg sam htjeo srediti za neku SLO i CRO polku na stazi Bas gitare sviraju dva instrumenata.Jedan je bas a drugi sasvim drugi čini mi se Clarinet.
I sada ako na toj stazi stavim neki drugi bas on zvuči sasvim drugčije jer opet nešto svira pored njega što ne valja razumiješ.
Zato sam taj ritam preneo u COMPOSER onda išao na Bas traku pa čini mi se (još uvijek zaboravim koju funkciju pa moram tražiti) STEP RECORD i tamo ručno iz trake pobrisao one tonove koji mi smetaju tako da je ostala samo čista Bas gitara.
Zato neke moram sređivati u Composeru jer drukčije neznam ili se valjda ni neda.
Naravno tako prerađenog ritma nije mi uspjelo sahraniti nazad na tog tvorničkog nego u COMPOZER STYLE.
Naravno tako nije na svim tvorničkim ritmovima i tamo valja ta funkcija SET koju pominješ.Dali se može srediti drugčije kako sam napisao i ne uđe se u Compozer još neznam uraditi.
Znam da si shvatio šta mislim i neke staze na nekim koje mi ne trebaju jer svira nešto pored što ne valja za ritam kakav trebam mogu staviti pod MUTE ali gdje je kako sam napisao ne koristi mi jer onda u tom primjeru ne bi imao uopšte ni Bas gitare.
Inače vjerujem ja tebi da je Technics vrlo lagan za rukovanje jer to vidim sada i sam ali prvo mora da znaš kako i šta hehehe.
Za te stvari koje sam dosad naučio (večinom po tvojoj zasluzi) sada i ja pomislim kakva sam mogao biti budala da to nisam provalio ali nije to tako jednostavno ako klavijaturu ne poznaješ.
Ok onaj koji ga je imao izpočetka to jest da mu je Technics bio prva klaviatura taj nema problema kako nisi imao ti jer si ih imao više i na rad sa njima si sasvim navikao.
Meni koji ga nikad nisam imao svemir mi je jer je rad sa njime sasvim drukčiji nego sa klavijaturama koje sam dosad poznavao.
Hoču da kažem da je valjda jednako bilo kod tebe kad si prešao na Yamahu to jest Genosa kojeg sada imaš jer je na njima rad sasvim drugčiji jedino jaka je prijednost što za njih može,da se nađe skoro svako objašnjenje na foruvima i internetu a za Technicsa skoro ništa jer niko nije ni hteo da stavi gore pojašnjenja mada je znao.
Dobro nađe se također puno koristnog ali baš ne za ono što čovjeku najviše treba.
Sada svi radovi sa njim koje znam i meni su jednostavni pa ako me možda netko o tome šta pita mogu mu pojasniti hahaha.
Za mogučnosti koje ima naravno slažem se jer ih i ja svaki put pronalazim više i više i sam se čudim da je za ono vrijema kad je izašla ta klaviatura to sve imala a imao sam neke nove modele raznih klavijatura na kojima uopšte puno toga nije ni bilo pa sam ih mjenjavao.Uglavnom ja sam za sada sa tim KN potpuno zadovoljam i sasvim mi je dovoljan koliko trebam klavijaturu puno sam več naučio oko Soundova (našao sam i na Youtube) i uopšte mi više ne fali Sampler jer mogu složiti čak bolje zvukove zajedno nego kad sam primjer na Korgu nalagao samplove i neki instrumenti zvučali su dobro a neki bili su lošiji od onih tvorničkih.Nedostaje mi jedino Guerini harmonika i Slavonske Tamburice i Mandoline kakve sam imao Sample na Korgu.
Ovdje mi Guerini harmonike nikako ni na daleko još nije uspjelo složiti zajedno iz svih koje su na tom KN ali pokušaču tako dugo dok mi ne uspije barem slična.
Tamburice i Mandoline več sam neke složio i odlične su ali još su daleko od samplovanih koje sam imao na Korgu ali ni to nije problem jer primjer na svirci svejedno je kakve su jer niko valjda i ne obrati pažnju jedino što meni samome ne da mira a i sam znaš kako je.Mada je sve na klavijaturi sasvim u redu još uvijek vuče te živac da uradiš nešto više i po svome več iz radoznalosti šta sve se može.
Sredit ču sada te stvari još nadoknadno koje sam saznao pa se posle hvatam drugih kad god me uhvati dosada pa barem ima neko djelo pa i tebe ču zamoliti još za pokoja pojašnjenja bez kojih več sada znam da neču nekih stvari moči srediti.
Pozdrav
flosarka je offline   Reply With Quote