Videti jedan post
Star 07.08.2018, 21:56   #33
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Baš tako kako kažeš.Bavarian polka sastavljena je sa Multi voice i ne samo što se kod promjene Bas gitare čuju visoki tonovi nego ima na kanalu snimano još dodatu pratnju koliko sam primjetio Klarineta a taj svira neku melodiju koja mi je baš smetala pored.
Da sigurno Harmonika može se napraviti odlična jer su i te Harmonike što su na KN više nego odlične ali ipak nisu kao onaj spomenut Guerini koje sam odlične sample imao neznam više odakle na Korgu.Ali sredit ču i to polako.
Tamburice neke složio sam i odlične su jedino mi nije još uspjelo nači,da namestim pored zvuk trzalice kako sam imao na Korgu a to sam siguran,da se da (več sam skoro uspeo) na jednom prozoru gdje se može skratiti instrumenat ili raztegnuti.Pa i da se čuje ta trzalica ili ne nije tako bitno glavan je zvuk Tamburice.
Taj ritam ti je odličan i dali si ga napravio na klaviaturi ili si ga naložio na nju?
Primjetio sam ne samo na ovome ritmu nego tamo gdje još imaš snimaka na Youtube zvuk Druma kakvog ja nisam našao pa pretpostavljam da si ga složio ili mi se možda samo pričinjava jer je ipak zvuk sniman na Youtube sigurno malo drugačiji nego sasvim u živo?
Ja ako se dobro sječam prvo sam krenuo sa Roland E500 čini mi se pa posle G600 pa i sa G1000 onda sam prešao na Korga ne znam više ni koji model je bio jer mi na svirci stalno blokirao pa sam ga dao naprijed.
Posle sam imao Korg PA80 pa PA1X (s tim sam bio najviše zadovoljan) posle sam prešao na Yamahu običnu PSR9000 i posle na PSR9000/PRO pa na Tyros1 i Yamaha Psr900 pa opet Tyros2 sa kojim sam isto bio najviše zadovoljan i jako mi bilo žao što ga nisam zadržao posle..
Posle sam uzeo Tyros3 pa ga opet zamjenio za Korg PA3X kojeg sam imao duže vremena sve dok me nije zajebao usred svirke kada mi je crkao i morao sam pakirati kuči jer nisam imao rezervnu klavijaturu.
Na kraju sam posle popravke PA3X napravio zamjenu za Korg PA4X sa nešto moje doplate kojeg sam pre neko vreme prodao i sad sam ostao na tom Technics KN7000 i sasvim sam zadovoljan sa njim za sve ono što mi treba
Nije,da Korg PA4X ne bi bio jako odlična klaviatura ali sam razmišljao i sam znaš kako je.
Svirki je sve više manje ovdje u Sloveniji naročito na području gdje se ja nalazim i šta če mi takva klavijatura stojati kod kuče za poneku svirku koju tu i tamo imam.
Slučajno sam naleteo na tog Technicsa i odmah mi se dopao njegov zvuk pa sam ga odmah uzeo prvo zbog radoznalosti jer takav još nikad nisam ni video do tada.
Pa kad sam video,da je to jako dobra klaviatura mada več stara i taman dovoljna za sve što mi treba odlučio sam da prodam Korga dok još nešto dobijem za njega jer sam znaš,da svakim novim modelom koji izađe stariji gubi na vrijednosti mada je puno puta čak i bolji od nekog novog kojeg samo malo pošminkaju i dodaju ono šta uopšte na svirci nikada nije ni potrebno.
Sa tim Technics skužio sam da valja ona rečenica "nije uvijek najbolje ono šta je novo".
A ti?
Nisi ništa napisao kako si zadovoljan sa Genos ili nisam gledao ako si šta pisao na kojoj drugoj stranici.
Da je Genos savršena klavijatura to znam jer sam bio u Njemačkoj na jednom druženju gdje su ga reprezentirali ali dosad još nisam imao priliku da ga onako malo isprobam jer ga od drugova još nitko nema a ja ga naravno neču nabavljati ne samo što ima visoku cjenu nego kako sam pomenuo šta če mi tako dobra klaviatura skoro stalno stojati kod kuče kada mi je dovoljna neka normalna kakav je sada taj KN.
Gledao sam neke snimke za Genosa dane na Youtube ali znaš kako je to više preleteno nego reprezentirano potanko.
Pozdrav
flosarka je offline   Reply With Quote