Videti jedan post
Star 17.08.2018, 21:14   #10
wladymeer
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.11.2015
Postovi: 49
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
wladymeer ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislim da sam otprilike doneo odluku i u naredne nedelje dve ću i definitivno prelomiti.

Nemam sad puno vremena da ulazim u detalje ali izbor se definitivno svodi izmedju Yamaha PSR-S serije (S770/970 ili S775/975) i KORG Pa700/1000 modela. I iskreno, nisam očekivao, ali najiskrenije naginjem prema Yamahi.

Roland ne bih smeo da preporučim nikome zbog barem za mene krajnje neintuitivnog softvera i zbog onoga šta od njega stiže fabrički - bukvalno mi je ostavio utisak nečega što se još nije pojavilo na tržištu a šteta jer je sam koncept sa dva ekrana, 7 assignable tastera nešto što je jako simpatično - mada su realno mogli

Kod Yamahe mi se jako dopala fabrička prezentacija kao i farbe efekti - toliko mi dobro zvuče da ću pojuriti 775 verziju zbog Mono Legato moda - šteta je imati takve zvukove a ne iskoristiti takvu opciju gde ima smisla. I da, znam da se kod nas se to retko kada radi, ali, ovaj aranžer mi ima itekako smisla i za druge žanrove a ne samo za našu muziku.

Od KORGa sam otprilike i znao šta mogu da očekujem, ponadao se da će novija generacija da donese neki konkretniji zvučni pomak ali, nisam to doživeo - u osnovi mi zvuči kao svaki KORG aranžer.

Usput sam našao jedan zgodan video za direktno poredjenje ova dva modela, nije naša muzika, ali mislim da može biti zgodno: https://www.youtube.com/watch?v=PophNYJQrB0&t=1m48s

Funkcionalni plusevi po meni:

KORG:
- Touch screen ekran
- Dodatni Upper (3 vs 2)
- Direktan pot za balans pratnje i sviranja
- Direktan taster za manual bass
- Taster za reset ritma (Yamaha je to donekle rešila sa half-bar fill in opcijom na 775/975)
- Više materijala za naše tržište
- Dopalo mi se što ritam automatski kreće nakon 4 udarca na tap tempo

YAMAHA:
- Bolja dirka - ne drastično, ali definitivno bolja
- Direktan taster za mono mod
- Registration tasteri
- Multipad tasteri - ne znam da li pružaju više u odnosu na KORG ali definitivno su fabrički zanimljivije rešeni, odnosno deluju upotrebljivije
- Nešto jeftiniji (~170E)
- Zvuk el. gitare koji zapravo zvuči kao gitara


Ostaje mi da proverim jednu stvar koju vidim da skuplji modeli imaju a to su slajderi za mix - da li bih preko MIDI kontrolera tipa nanoKONTROL mogao da nadoknadim nedostatak slajdera? Odnosno da preko ovakvih stvarčica kontrolišem nivo ritma upper/lower zvuka i slično?

I usput hvala casperu za par odgovora preko privatnih poruka - mogao sam ovo isto da popričam sa njim i privatno ali verujem da može pomoći još nekome ko ima sličnu dilemu.

Promijenjeno od wladymeer (17.08.2018 u 21:24 sati)
wladymeer je offline   Reply With Quote