Videti jedan post
Star 16.04.2018, 12:21   #79
svirac007
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 01.03.2006
Postovi: 376
Downloads: 2117
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 21 puta u 19 Postova
svirac007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sviram klavijature vec 24g.. prva je bila YAMAHA PSR60... imala je neki transpose i od tada sam se navukao da gotovo pola pjesama radim ( + - 1-2-3...) mogu nekako svirati iz svih tonaliteta ali bas imam problem sa 2-3 tonaliteta...
Moj otac je stari harmonikas i cesto mi je prebacivao kako sad mi mladji neznamo iz svih 12 ljestvica svirati dok su svi stari muzicari harmonikasi to morali znati....e onda ga ja zamolim da na harmonici zasvira neko lijepo staro kolo od Branimira ili Radojke i on raspali to slatko milina za slusat a onda mu u pola kola kazem stani de pomakni pola tona i nastavi isto kolo auuu svira ali nije to to..... vjerujte mi mnogi koji se hvale da cesljaju iz svih tonaliteta imace problem i sa Uzickim kolom (CAST IZUZECIMA) a kamoli da ga ja proresetam kako bi znao...
E sad mi svi klavijaturisti koji uzivamo i volimo svirat sigurno bi bili sviraci i to sto jesmo i da ne postoji opcija transpose ali kada vec postoji opcija zasto da ne ......
Ima dosta muzicara koji rade programski repertuar i dugo godina sa istim vokalom pa se upucaju i navjezbaju tj znaju kako ko dise i njima je lakse..... ali ja kroz citav zivot radim sa razlicitim pjevacima starijim-mladjim jedni forsiraju sevdah,drugi JV,treci dzigaru,neki zabavnjake pa sad ovaj grand repertuar pjesme traju po mjesec dana-- brato da covjek pobudali da to sve pamti a kamoli da provlaci kroz 12 tonaliteta.... ebo te imam i svoj zivot i porodicu... a vidite i kakva je sad publika pola ih bulji u telefone boli koga za tebe....... dobra tema pozdrav za sve vas
svirac007 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio svirac007 za ovaj koristan post:
cleaner (17.04.2018)