Videti jedan post
Star 01.01.2018, 15:55   #1
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Problem sa razglasom (mikserom) hitno

Pozdrav kolege, pre svega bih zeleo svima cestitati novu godinu i pozeleti puno zdravlja i uspeha u ovoj godini. Kako kolegama tako i koleginicama i svim ljudima dobre volje koji prate ovaj forum. Za mene je nova godina krenula malo baksuzno, ali se nadam da cu uz vasu pomoc resiti ovo sto me muci, pogotovo sto mi treba pomoc za veceras jel moram svirati reprizu. Koristim razglas dynacord pm 1000/1 i dve pasivne kutije dynacord corus evolution 12.2. Do sada sam odradio jedno 15ak tezgi sa tim sistemom i uvek bilo super. Sinoc se namestimo i krenemo kao neku tonsku probu kad ono sve prsti.... ne znam kako bi bolje to opisao... tacno se cuje kao prštanje na kutije pogotovo na vokalu... probao sam i da smanjim gain na mikrofon i sve sto mi je palo na pamet i nema pomoci... pevac koristi neki shure mikrofon mislim da je beta 58 ili u tom rangu. I pre smo jednom svirali bilo je malo probijanja ali ne ovakk strasno kao sinoc. Kad bacim pogled na miksetu sve ide u peak a mikseta nije pojacana ni do pola. Sa tim pevacem inace slabije radim pa nisam nikad ni obracao paznju ali znam da ovo nikako ne sme ovako da zvuci. Plasim se da ne riknu kutije a moram jos veceras odraditi to sto smo pogodili. Fora je u tome sto mi je neko jos izgleda cackao nesto na mikseti ekvilajzeri su bili skroz spusteni i ko zna sta je jos ispomerano, a ja se slabo razumem u podesavanje miksete i sad nemam pojma sta bi mogao uraditi da spasim stvar. Mislim da su kutije dobro povezane, uvek ih vezem na levi ulaz posto kontam da je desni za redno vezivanje. Ja bih vas zamolio ako moze neko ukratko da mi objasnj kako je najbolje podesiti miksetu za rad klavijatura/pevac u prostoriji koja moze ds primi oko 50ak ljudi sa normalnom akustikom. Neki uopsteni sablon kako podesiti parametre po kanalu i ekvilajzere na pm 1000 da se to cuje iole normalno. Ako moze do veceras posto mi je stvarno hitno. Hvala unapred svima
yamahapassion je offline   Reply With Quote